Duel nabral rychlý spád, protože už po padesáti sekundách skóroval liberecký Henzl. Poté sice domácí Gabčo vyrovnal střelou ze strany, ale o necelou minutu později vrátil Liberci vedení Kazda. Středočeši se však nenechali zaskočit a po vlastní brance Baláže opět srovnali. V 9. minutě hostitelé poprvé vedli, když se nádherně patičkou prosadil Gabčo.

Mělník byl při chuti, Zdržálek a Žampa ještě neuspěli, ovšem vzápětí zvýšil na 4:2 pro Mělník Vokoun. Před přestávkou byl blízko hattricku Gabčo, leč ke své smůle trefil jen tyč. Po změně stran měly oba týmy po jedné vyložené šanci. Nejprve Mažári překopnul branku a na druhé straně Kazda zamířil mimo.

Následně už Olympik slavil. Pátý gól zasadil do liberecké klece Žampa. Kdo si myslel, že FTZS zbytek duelu vypustí, šeredně se mýlil. Mužstvo zpod Ještědu totiž sebralo veškeré síly a zahájilo mohutný obrat. Nejdříve snížil po chybě Mělníku v rozehrávce Baláž, ke kterému se přidal Janáček a domácí rázem vedli už jen o gól.

Na začátku 40. minuty vyrovnal Henzl a pouhých pět vteřin před koncem utkání dokonal otočku ve skóre liberecký Vrabec. Severočeši tak vstoupili do nové sezony tím nejlepším možným způsobem, v Mělníku po divokém průběhu zvítězili 6:5.

VARTA futsal liga – 1. kolo

SK Olympik Mělník – FTZS Liberec 5:6 (4:2)

Branky a asistence: 4. Gabčo, 8. Baláž vlastní, 9. Gabčo (Mažári), 14. Vokoun, 28. Žampa (Zdržálek) – 1. Henzl (Vogt), 5. Kazda (Henzl), 32. Baláž (Daněk), 34. Janáček (M. Bína), 40. Henzl (Bína), 40. Vrabec (Kazda). Rozhodčí: Kaštánek – Černý. ŽK: Henzl, Vrabec (oba Liberec).

Sestavy

SK Olympik Mělník: Mareš (Rusak) – Lehner, Zdržálek, Vokoun, Gabčo, Šuba, Žampa, Gombáš, Mažári, Šmejkal.

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) – Baláž, Bína P., Bína M., Vrabec, Kratochvíl, Kazda, Henzl, Janáček, Rumler, Daněk.