AC Sparta Praha

Sparťané budou v letošní sezoně obhajovat mistrovský titul. V letní přestávce se na splnění tohoto cíle připravili opravdu znamenitě. Zápas o Československý Superpohár s Pinerolou Bratislava zvládli na výbornou a první trofej nové sezony získali po vítězství 9:1. V klasickém přípravném utkání porazili tým Ittihad Kalba Sport Club 5:1.

Pražané zaznamenali změny v kádru. Mužstvo opustili Amrani, David Cupák a Martin Brůna. Do kabiny nově přišli Amadeu, Mladen Kocič, Gabriel Rick a po roční pauze zaviněné zraněním se vrátil Azem Brahimi.

Smlouvu navíc prodloužili Wilde, Tihomir Novak, Tomáš Drahovský, Kristijan Grbeša, Michal Seidler a Lukáš Křivánek.

V prvním kole nového ročníku roznesla Sparta nováčka z Českých Budějovic vysoko 10:2. Kromě ligových povinností ji čeká účast v UEFA Futsal Champions League.

„Přes dlouhodobý a veškerý respekt, který vůči Liberci cítím, tak si jedeme pro další tři body, protože první místo v tabulce nemáme v plánu ztratit až do konce soutěže,“ pronesl trenér Sparty Beni Simitči.

FTZS Liberec

Liberečtí odehráli v minulém kole hodně zajímavý duel na Mělníku, kde se nejprve dostali dvakrát do vedení, ale domácí Olympik posléze otočil na 5:2. Severočeši ale sebrali všechny síly a pět sekund před koncem vstřelil rozhodující branku Vrabec. Liberec tak vyhrál po divokém průběhu 6:5.

V předchozích dnech vydalo vedení klubu zprávu, že z Liberce odchází Milan Soukup a Josef Němec. Do zápasů navíc nezasáhnou nějakou dobu ani Jakub Žoček, který se podrobil operaci kotníku. Mezi zraněnými je také Pavel Bína s vyhřezlou plotýnkou.

Fanoušci, kteří před futsalem zavítají na hokej se Spartou (neděle 15. září od 16 hodin), mají vstup na futsalový mač zdarma po předložení permanentky nebo klasické vstupenky.