Jako první se prosadili domácí, když David Radouch oklamal svojí fintou brankáře Vogta i obránce a poslal míč do prázdné branky. V 15. minutě hosté vyrovnali, Filip Henzl napálil balon pod břevno českobudějovické branky.

Nikdo v tu chvíli ještě netušil, že to byl první a zároveň poslední liberecký gól v tomto duelu. Dál se trefovali už jen Jihočeši. Po přestávce vrátil hostitelům vedení Karel Sláma, který překonal Vogta s pomocí břevna a tyče.

Následně proměnil penaltu David Radouch a Budějovice vedly 3:1. Liberec přesto držel naději minimálně na bod. Veškeré šance na export alespoň jednoho bodu vzaly za své v poslední minutě, kdy Petr Benát dvěma góly uzavřel účet na konečných 5:1 pro České Budějovice.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a snažili jsme se pohybem rozhýbat obranu soupeře, ale postupem času už to bylo stereotypní a do velmi dobře zamknuté obrany se nám těžko dostávalo. Určitě byla škoda, že jsme nedokázali proměnit v prvním poločase příležitosti, které jsme měli a nevynutili jsme si ani desetimetrový kop, protože skoro osm minut hrály Budějovice s pěti fauly,“ mrzelo hrajícího trenéra Liberce Aleše Beneka.

„Do druhého poločasu jsme měli plán, který nám Budějovice šťastným gólem na 2:1 hned na začátku druhého dějství rozbily a zbytek zápasu to z naší strany byla křeč. Hra bez brankáře byla statická a hráči domácích zápas zkušeně dohráli. Soupeři nezbývá než pogratulovat k vítězství a velmi dobrému týmovému výkonu. Tento zápas musíme hodit rychle za hlavu a dobře se připravit na další utkání, která nás čekají,“ dodal Aleš Benek.

„Odehráli jsme dobré utkání. Liberec je kvalitní mužstvo a má zkušené hráče. Věděli jsme, že musíme být absolutně koncentrovaní směrem dozadu a jistí při zakončení dopředu. To se nám celý zápas dařilo velmi dobře a odměnou nám je zasloužená výhra,“ řekl hráč Budějovic Jiří Hrbáč.

1. FUTSAL LIGA - 15. kolo

Dynamo PCO České Budějovice - FTZS Liberec 5:1 (1:1)

Branky a asistence: 8. Radouch (Hric), 23. Sláma, 33. Radouch, 40. Benát (Jasanský), 40. Benát (Beránek) - 15. Henzl (Janáček). Rozhodčí: Laštovička - Lafek. Bez karet. Hráno bez diváků.

Dynamo PCO České Budějovice: Beránek (Jasenský) - D. Hric, Sláma, Benát, Radouch, Hrbáč, Pouzar, Jasanský, J. Hric. Trenér: Vejvar.

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) - Novotný, Rumler, Žampa, Janáček, Bína, Žoček, Henzl, Vobořil, Janouš, Benek, Baláž. Trenér: Benek.

Tabulka 1. FUTSAL LIGY.Zdroj: 1. FUTSAL LIGA