Skóre duelu otevřel v 7. minutě krásnou střelou Joao Salla, který pověsil míč do šibenice liberecké branky. Poté měli velkou šanci i Liberečtí, po přihrávce Henzla pálil Žampa, ale teplický brankář Hůla se zaskočit nenechal. Na opačné straně mohl vedení hostů zvýšit Baran, jenž se sice zbavil dvou protihráčů, leč mířil vedle.

V úvodu druhého poločasu byli o něco aktivnější hostitelé, Henzl se Žampou však neuspěli, a tak přišel trest. Deco rozehrál roh na Gutiho, který sice napoprvé Plechatého nepřekonal, ale reparát vzápětí složil bez chyby a Teplice vedly 2:0.

Snížit mohl Šisler, s jehož pokusem si Hůla poradil a držel tak dál čisté konto. Liberec se dočkal až v 35. minutě. Žoček vystřelil a míč se záhy dostal k Viktoru Žampovi, jenž Hůlovi sebral nulu a vykřesal pro svůj tým naději. V samotném závěru to ještě zkoušeli Šisler s Žočkem, jenomže Teplice těsný náskok uhájily a vyhrály 2:1.

„Zápas se mi těžce hodnotí, protože si myslím, že by mu seděla spíše remíza. Vypracovali jsme si během zápasu pár dobrých šancí, které jsme měli proměnit, ale na druhou stranu soupeř některé své šance taky zahodil. V závěru jsme se chtěli chytit díky powerplay, a to se nám podařilo a udělali jsme z utkání ještě drama. Za výkon musíme kluky pochválit, zejména v defenzívě si všichni počínali velmi zodpovědně. V závěru nám chybělo možná trochu štěstí nebo nějaké překvapivé řešení, abychom z utkání získali alespoň bod,“ řekl Ondřej Vlach, asistent trenéra FTZS Liberec.

„Těžký zápas. Domácí kousali, přesně jak jsme si to mysleli, a nedali nám vůbec nic zadarmo. Také velmi dobře bránili a těžko se nám dostávalo do šancí. Nicméně zvládnuté utkání a teď se už hlavou připravujeme na dvojzápas proti Slavii a Chrudimi, který nám mnohé ukáže,“ pronesl hráč Teplic Jiří Baran.

1. FUTSAL liga – 18. kolo

FTZS Liberec – Svarog FC Teplice 1:2 (0:1)

Branky a asistence: 35. Žampa (Žoček) – 7. Salla (Deco), 26. Guti (Deco). Rozhodčí: Řeháček – Čurda. ŽK: Tato (Teplice). Hráno bez diváků.

Sestavy

FTZS Liberec: Plechatý (Vogt) – Žampa, Henzl, Janáček, Vrabec, Hořák, Knejzlík, Šisler, Rumler, Bína, Šorsák, Žoček, Baláž. Trenér: Benek.

Svarog FC Teplice: Hůla (Jeronimo, Soukup, Marek) – Žolcer, Paulinho, Guti, Tato, Alemao, Baran, Deco, Šebek, Salla, Cesar. Trenér: Alonso.