Svěřenci hrajícího trenéra Aleše Beneka (na snímku) začnou s přípravou 3. srpna, přičemž se bude trénovat hned třikrát týdně. Na programu bude také několik přípravných utkání včetně pohárového.

Tým do další sezony povede opět trenérské duo Benek – Vlach, na pozici kustoda zůstává Ondřej Slovák.

„Přípravu začínáme 3. srpna a máme pět celých týdnů se na start ligy připravit. Nově budeme trénovat třikrát týdně plus chceme samozřejmě odehrát minimálně čtyři přátelská utkání. Věřím, že se na start ligy dobře připravíme nejenom takticky, ale samozřejmě i kondičně,“ řekl pro klubový web Aleš Benek.

„Můžu klukům slíbit, že první tři týdny budou náročné,“ dodal Benek.

Ten se vyjádřil i ke kádru. „Kádr bude, dá se říct, stejný a od vedení mám slíbené ještě dvě posily, tak se nechme překvapit. Na prvním tréninku by se měli hlásit tři brankáři a 16 hráčů,“ upřesnil Benek.

„Nemám zatím nové informace od hráčů, kteří ještě nemají vyřešený fotbal na novou sezónu. Věřím, že se v druhé polovině července vše vyjasní,“ doufá liberecký lodivod.

„Do přípravy s námi jde i junior Kašpar a nově příchozí Dominik Hořák. Po prvních čtrnácti dnech chceme mít s Ondrou jasno, kteří hráči zůstanou v A týmu,“ nastiňuje plány do budoucích dnů Aleš Benek.

Řeč přišla také na znovu obnovení rezervního týmu. „Určitě je založení B-týmu krok kupředu. Očekávám úzkou spolupráci s klukama, co ho mají na starosti a jsem rád, že naše hráčská základna bude silná a bude z čeho vybírat. Samozřejmě i vytížení hráčů, kteří se nevejdou do nominace 8-10 hráčů pro VARTA futsal ligu, tak připadá v úvahu varianta si zahrát za B tým.“

Jak se futsalisté těší na začátek ročníku? „Na start ligy se v Liberci těšíme. Pauza byla letos dlouhá. Chci poděkovat vedení za důvěru, kterou mi dává a podmínky, které budeme mít. Určitě chceme být černý kůň ligy a porvat se znovu o play off,“ uzavírá Benek.