Liberečtí hráči to přitom měli dobře rozehrané, ještě v 36. minutě vedli 2:1. Pak ale přišel kolaps a sparťanský uragán. Hosté během tří minut dali čtyři branky a otočili ráz zápasu.

„Jsme zklamaní. Celý zápas jsme měli tři body na dosah. Utkání bylo o jednom góle. Kdybychom vstřelili třetí gól, tak už zápas nepustíme. Když se soupeři podařilo vyrovnat, tak nás to zlomilo. Další branky pak přišly po snaze s výsledkem ještě něco udělat. Nemám hráčům moc co vytýkat. Byla tam opět obrovská bojovnost a chuť. Cením si, že jsme už v prvním poločase dokázali otočit z 0:1 na 2:1 a pak zápas za tohoto stavu držet. Myslím si, že nevyhrál lepší tým,“ řekl Karel Vrabec, kouč poraženého Liberce.

„Zápas se mi vůbec nehodnotí dobře, nejsem vůbec spokojený s děním na hřišti,“ soptil kouč Sparty Beni Simitči. „Vyhráli jsme zaslouženě, protože celý druhý poločas jsme šli za vítězstvím víc, takže otázkou jen bylo, kdy výsledek otočíme.“

Liberec je v tabulce se šesti body desátý. Na palubovku vyběhnou liberečtí hráči v neděli 22. října, kdy je od 19 hodin čeká velmi těžký zápas v Chrudimi. 

FTZS Liberec - AC Sparta Praha 17 2:5 (2:1)

Branky: 8. Jelínek (P. Bína), 13. vlastní – 3. Angellot (Křivánek), 36. Křivánek (Carlinhos), 38. Neto, 38. Křivánek, 39. Angellot.

Liberec: Dlask J., Baláž P., Janouš K., Hořák D., Janáček T., Baran J., Benek A., Vik D., Žoček J., Jelínek T., Bína P. (K), Žampa V., Vobořil T., Janouš K., Daněk J., Díl J., Vogt D.