"S domácím zápasem jsme i přes prohru spokojení. Škoda jen, že jsme nevyužili nějakou z mnoha šancí, protože jsme si za výkon gól zasloužili. Troufnu si říct, že v prvním poločase jsme měli více vyložených šancí než Chrudim," byl odvážný v hodnocení zápasu kapitán Pavel Bína. Jeho nadřízený s ním do jisté míry souhlasil. "Nastoupili jsme do zápasu se stejnou taktikou. Hrát vysoko a rychle dostupovat hráče při vzniku akcí. Mrzí nás, že se nám nepodařilo vstřelit alespoň jednu branku, protože jsme měli dost příležitostí. Oproti prvnímu utkání v Chrudimi se nám mnohem lépe dařilo plnit náš herní plán, musím za to kluky pochválit," byl spokojený také trenér Karel Vrabec.

Kapitán viděl ve výkonu týmu patrné zlepšení. "Daleko lépe jsme na hřišti realizovali taktické pokyny. Napadali jsme soupeře vysoko, a tak neměl klid na rozehrávku. Z toho pramenilo sice spoustu zbytečných faulů, ale také mnoho získaných míčů," říkal po utkání jeden ze zakládajících členů klubu.

Dokázal ale sportovně přijmout druhou porážku. "Chrudim vyhrála zaslouženě. Mrzí nás, že jsme se nedostali na dostřel jedné či dvou branek a neudělali utkání zajímavější. Mančaft ale musím za výkon pochválit. Vyzdvihl bych ještě výkon brankáře Dominika Vogta, který chytal fantasticky a dopomohl dobrému výkonu celého mužstva," chválil Bína svého spoluhráče z prostoru mezi třemi tyčemi.

Věří také, že v další sezoně by mohlo být domácí prostředí daleko důležitějším faktorem. "Děkujeme fanouškům, kteří přišli v hojném počtu. Hlavně kvůli nim nás mrzí, že jsme si nemohli společně zařvat 'gól'. Jsme rádi, že ze sebe hráči Chrudimi museli vydat 100% a dali jsme jim společně s lidmi v hledišti pocítit, že v Liberci to nebude nikdy jednoduché," hlásí bojovně kapitán na závěr.

FTZS Liberec - FK Chrudim 0:3 (0:2, 0:1)

Branky: 11. Drozd D. (Drozd P.), 13. Mareš (Drozd D.), 27. Drozd P. Žluté karty: 14. Dudu, 29. Max, 32. Slováček, 37. Koudelka (všichni Chrudim). Diváci: 250. Rozhodčí: Nagy, Čurda – Mollinger.

Liberec:

Vogt (Dlask) – Knejzlík, Jelínek, Bína M., Daněk, Zounek, Benek, Šťovíček, Bína P., Vyčítal, Žoček. Trenér: Vrabec Karel

Chrudim:

Dudu (Javorski) – Everton, Mareš, Kubát, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Torres, Balog, Radovanovič, Slováček, Capinha. Trenér: Conde Felipe