Přestože dle slov kapitána Liberec nevstoupil do zápasu špatně, už v šesté minutě prohrával o tři branky, když se postupně prosadili domácí Vnuk, Mikuš a Vitinho. „Opět jsme do zápasu nevstoupili špatně, ale znovu jsme ztroskotali na neproměňování šancí. Nebylo jich sice tolik jako doma, ale se soupeřem jsme drželi krok jen chvíli. Pak si Plzeň vytvořila spoustu šancí a výsledek je až krutý,“ zakroutil hlavou Jakub Žoček, který v sérii odehrál pouze posední utkání.

Předchozí dva souboje s plzeňským favoritem vynechal z důvodu karetního trestu, ale ani jeho návrat na palubovku Severočechům nepomohl. „Velké zklamání panuje z našeho herního výkonu. Že neproměníme velké šance, je jedna věc, že je soupeř nadstandardně kvalitní, je věc druhá. Mrzí mě ale, jak k zápasu přistupujeme a řešíme jednotlivé herní situace,“ nechápal.

Liberec tak skončil ve čtvrtfinálové sérii v nejkratším možném čase, když prohrál 0:3 na zápasy s hrozivým skóre 0:22. „Celá série se mi hodnotí velice těžko. Jsem velmi frustrovaný z toho, že se nám nepodařilo vstřelit ani jeden gól. Plzeň ukázala, jak obrovskou kvalitu má a zaslouženě vyhrála 3:0 na zápasy,“ uznal Žoček.

FTZS Liberec obsadil v základní části popáté za sebou sedmou příčku a a stejně tak vždy skončil ve čtvrtfinále. Postupnými kroky ale v klubu věří, že se to v nejbližších letech zlomí a začnou nakukovat o pár stupínků výše.

SK Interobal Plzeň - FTZS Liberec 9:0 (4:0), konečný stav série 3:0
Branky: 3. Vnuk, 4. Mikuš (Rick), 6. Vitinho (Rešetár), 20. Vitinho (Vnuk), 25. Křivánek (Buchta), 31. Künstner (Vnuk), 36. Kaká (Künstner), 37. Křivánek (Künstner), 40. Vitinho (Kaká). Žluté karty: 3. Allanzin (LIB). Rozhodčí: Dragoun, Vévodová – Špindlerová. Diváci: 250.

Sestavy:
Plzeň: Vahala (21. Fořt) – Holý, Rešetár (C), Vnuk, Knobloch – Vitinho, Mikuš, Rick, Kozár – Kaká, Künstner, Křivánek, Buchta. Trenér: Marek Kopecký.
Liberec: Jerasov (21. Dlask) – Žoček (C), Mesquita, Allanzin, Daněk – Jelínek, Žampa, M. Bína, Zounek – Kurc, Šorsák. Trenér: Karel Vrabec.