„Výsledek je opět hodně krutý. Kdybychom na začátku proměnili jednu ze tří nebo čtyř stoprocentních šancí, Plzeň by znervózněla a zápas mohl třeba vypadat jinak,“ pokrčil smutně rameny nehrající kapitán Jakub Žoček.

Ten sledoval zápas pouze z tribuny, jelikož v posledním utkání základní části viděl osmou žlutou kartu v sezoně a na první dva duely play-off tak dostal disciplinární trest. Mohl tak pouze přihlížet tomu, jak si soupeř postupně kráčí za vítězstvím. „Opět jsme ale inkasovali jako první. Plzeň se každým dalším gólem více a více uklidňovala a hrála svou hru, kterou umí perfektně,“ pochválil Západočechy.

Také u domácího celku ale viděl něco pozitivního. „I přes nepříznivý výsledek ale musím kluky pochválit. Nic nevzdali, makali a snažili se hrát futsal. Bohužel je stále vidět rozdíl v profesionalitě, hlavně co se týče zakončení,“ všiml si kapitán.

Liberec se pokusí odvrátit konec sezony v úterý 26. března na palubovce Plzně. V případě prohry to bude poslední zápas tohoto ročníku.

FTZS Liberec - SK Interobal Plzeň 0:8 (0:5), stav série 0:2
Branky: 8. Vnuk (Holý), 12. Vnuk (Holý), 13. Martins (Künstner), 19. Rešetár (Holý), 20. Knobloch (Martins), 28. Künstner (Holý), 30. Vnuk (Křivánek), 32. Buchta (Vnuk). Žluté Karty: 22. Holý, 24. Knobloch, 34. Vnuk (všichni PLZ). Rozhodčí: Nagy – Vlašič – Horák. Diváci: 350.

Sestavy:
Liberec: Vogt (Jerasov) – Jelínek, Žampa, Bína, Daněk, Allan, David, Kurc, Krasnický, Šorsák, Vik. Trenér: Vrabec Karel.
Plzeň: Vahala (Fořt) – Rick, Rešetár, Buchta, Kozár, Vnuk, Eduardo, Holý, Mikus, Křivánek, De Souza, Knobloch, Künstner. Trenér: Kopecký Marek.