„Ze začátku to byla psychologická hra. Soupeř přijel hrát po celou dobu powerplay, což se zdá být na první pohled jednoduché. Stačí sebrat balon, trefit prázdnou bránu, a to je vše. Vůbec to tak ale nebylo. Párkrát jsme tam trochu propadli, byť jsme na to byli dobře připraveni a soupeř ojediněle hrozil z podobných situací,“ komentoval zajímavou taktiku Kadaně předseda Pavel Bína.

Na úvodní trefu se čekalo poměrně dlouho, až do 14. minuty, kdy se prosadil domácí Jelínek. „Bylo to o prvním gólu, abychom se uklidnili a mohli hrát svou hru. Takticky jsme byli velice dobře připraveni, šli jsme si za svým a výsledek hovoří za vše. Vývoj ale nebyl úplně jednoduchý,“ dodal ještě nedávno aktivní hráč.

Slovan Liberec porazil v rámci zimní přípravy druholigový polský celek MKS Miedź Legnica 3:0.
První zápas, první výhra. Spokojenost ale jen za první půli, řekl Kozel

Přibližně 250 diváků, kteří si v neděli večer našli cestu do haly Dukly, se příliš pohledného futsalu nedočkalo. „Pro diváky to nebylo úplně koukatelné, což nás mrzí, protože první zápas v Kadani snesl parametry dobrého futsalu a teď to tak nebylo. Jsme ale rádi za tři body a dotažení se do pater, kde se chceme pohybovat,“ uzavřel Bína.

FTZS Liberec - International FC Kadaň 7:1 (2:0)
Branky: 14. Jelínek, 19. Žoček (Bína), 24. Vogt, 28. Allanzin, 36. David, 39. Vyčítal, 40. David (Jelínek) – 32. Salák. Karty: 20. Žoček (FTZS). Rozhodčí: Vlašič – Nešněra – Vlašič. Diváci: 250.

Sestavy:
Liberec: Vogt (Jerasov) – Žampa, Allan, Daněk, David, Vyčítal, Zounek, Žoček, Jelínek, Bína M., Vik. Trenér: Vrabec Karel.
Kadaň: Klečka (Novák, Treml) – Kiliján, Holman, Pardubský, Zahradník, Filinger, Janošík, Baran, Maur, Salák. Trenér: Salák Michal.