Jezdilo se na dráze ve Smržovce, kterou dokázali domácí pořadatelé připravit na velkou jedničku. „Postavili 750 m dlouhou trať, která byla skutečně velmi dobrá, i když se sníh sbíral po loukách,“ uvedl Halíř, jinak také místopředseda sáňkařského svazu.

První den se jelo téměř bez sněhové asistence, zato druhý den to bylo o něčem jiném. Celkem se ve všech kategoriích představilo na třicet sáňkařů, dospělých bylo pět, protože startovali v zahraničí.

V závodě dospělých dokázal veterán Halíř zajet výtečné časy (38.937 a 39.069), zejména první jízda byla v jeho podání velice rychlá a byla též rekordní. „Ani jsem nepočítal, že mi to tak rychle pojede,“ smál se Halíř. Přitom má za sebou pouze jeden závod veteránů na umělé dráze. „Je to velký rozdíl, ale člověk se s tím musí srovnat. Nové saně se prostě povedly a již jsem si na ně zvykl,“ dodal spokojený Halíř, který porazil o 19 let mladšího Feixe. Příští týden bude Halíř řešit dilema: buď pojede další závod Světového poháru veteránů, a nebo se zúčastní Přeboru Čech.

Výsledky Přeboru LK – dospělí: 1. Halíř (Dukla Liberec), 2. Feix (39.160 a 39.619), 3. Lukáš Frodl (oba Smržovka) (42.654 a 40.903). Ženy: 1. Martina Lukešová (Smržovka). Junioři: 1. Kudera (Jistebsko). Juniorky: 1. Revajová, 2. Kotenová (obě Smržovka), 3. Lucie Baránková (Oldřichov v Hájích). Žáci: 1. Nitsche, 2. Mizera, 3. Tokár (všichni Smržovka). Žákyně: 1. Patrmanová, 2. Mizerová, Čumpelíková (všechny Smržovka).

Na Přebor Čech bude zřejmě trať ve Smržovce dostavená na celkovou délku 1 160 metrů a Halíř, pokud se postaví na start, bude pasován do role favorita.