Běžci si mohli vybrat ze dvou tratí různé délky, a to 12 či 23 km. Proběhli se kolem kolem zoo, Lesního koupaliště, přímo skrz běžně nepřístupný lom Ligranit. Krátká trasa se nedaleko nad lomem (u Mlynářova kříže) stáčela zpět do Liberce, delší pokračovala skrz Rudolfov až k Bedřichovské přehradě, jednoho z nejhezčích míst na trase. Přes ni se však letos neběželo kvůli rekonstrukci.

Mattoni Liberec Nature Run se zúčastnilo celkem 2 673 běžců. Na delší trať na 23 km nastoupilo 1 289 vytrvalců, na start kratšího závodu na 12 km se postavilo 1 394 závodníků. Celý den odstartoval dm rodinný běh, jehož se zúčastnilo 708 rodičů a dětí. Dlouhou trať ovládli Vít Pavlišta a Marcela Rambová, kratší trase dominovali jizerský vytrvalec Robert Heczko a Tereza Hrochová, které patří nový rekord závodu.

Na všechny závodníky čekala v cíli kromě občerstvení originální památeční medaile. Organizátoři připravili pro závodníky opět skvělý závod s dechberoucí atmosférou, kterou dotvářela energie a nadšení dobrovolníků. Tak zase za rok!

Ondřej Koplík
Thálii získala liberecká opera. Cenu si odnesl Ondřej Koplík za výkon v Popelce