Oba závody pořádané partou kolem ředitele Honzy Dušánka mají svojí letní a zimní variantu, skyrace i 24hodinovka. Na všechny závody se sjede několik stovek účastníků včetně české běžecké špičky navzdory počasí nebo povětrnostním podmínkám. Ty byly v sobotu 3. prosince k běžcům docela laskavé. Bláto pokryl sněhový poprašek a ani vrcholové partie Ještědu moc neklouzaly.

Ještěd Skyrace 2022.

Svědčí o tom i vítězný čas vítěze na nejdelší trase Vítka Pavlišty, který trať dlouhou 21 kilometrů s převýšením téměř 1200 metrů zaběhl za 1:41:07,7. Druhý doběhl Jiří Petr (1:43:49,7) a třetí nejrychlejší muž na nejdelší trase byl Tomáš Fárník (1:46:17,7). V ženách se na stupních vítězů seřadily Franziska Kranich (2:12:03,4), Ester Šlechtová (2:16:47,7) a Jana Šímová (2:18:06,1). Na stejné trati závodili i běžci se psem. Nejrychlejší muž se psím parťákem byl Jan Štěpánek (1:58:05,8) a žena Baru Hýsková (2:05:49,5). Zabrat daly běžcům i obě kratší trasy na 13 a 6 kilometrů. Kompletní výsledky najdete na webu https://jestedskyrace.cz/winterskyrace/vysledky/.

Pořadatelský tým už se chystá na lednovou víkendovou akci, tedy závod na 24 hodin. SALOMON JEŠTĚD 24 WINTER se koná 15. ledna pod skokanskými můstky. Na jedenáctikilometrové trase z areálu na vrchol Ještědu a zpět budou celý den i noc kroužit běžci v pětičlenných týmech, ale i jednotlivci. Vítězný tým během letního závodu zvládl okruh oběhnout devatenáctkrát a za necelých 24 hodin tak uběhli 209 kilometrů.