Zápas byl dlouho vyrovnaný, ústečtí futsalisté třikrát vedli. Zlom přišel za stavu 3:4 pro Liberec, který během čtyř minut třemi góly otočil na 6:4 a vítězství už nepustil.

„Tak v první řadě jsem šťastný za tři body a jsem moc rád, že jsem mohl takto pomoct týmu. Měl jsem hroznou radost, když jsem se dozvěděl, že jsem v nominaci, protože poslední týdny nebyly úplně lehké. Na hřišti jsem se pak cítil úplně skvěle, hrálo se mi opravdu dobře. Ještě před zápasem si mě vzal stranou Kuba Žoček a řekl mi, co a jak a fungovalo nám to. Mám z dnešního zápasu obrovskou radost,“ pravil hodně spokojený David Vyčítal, liberecký futsalista, který Rapidu nasázel tři branky.

Liberec má první zahraniční posily v historii klubu. Vlevo Rabisco, vpravo Allanzin.
Český rybníček je vybraný. Proto prvoligový tým sáhl poprvé v historii do ciziny

„Měli jsme dobrý start do zápasu, škoda ze jsme neodskočili o dvě branky, pak by se nám lépe dýchalo. Pak nám ukázali svou sílu brazilští kluci a bohužel nás porazili právě oni,“ smutně přiznal ústecký futsalista Jan Šebek.

Právě Rabisco a Allanzin byli vedle Vyčítala hlavními tahouny Liberce. Rabisco dal čtyři góly, Allanzin přidal gól a tři asistence.

„Jejich přínos byl určitě znát, prokázali svou kvalitu, klid na míči a produktivitu,“ všiml si Jakub Dlask, liberecký brankář.

„Utkání rozhodly individuální výkony našich hráčů. Bohužel jsme ze začátku utkání inkasovali laciné branky a museli dotahovat. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací a rychlých brejků po našich ztrátách. Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli a mohli jsme všem fanouškům dopřát radost z výhry,“ dodal Dlask.

V pátek 27. října se Liberec představí od 20 hodin na půdě Žabinských Vlků z Brna.

FTZS Liberec - Rapid Ústí nad Labem 8:5 (3:3)

Branky: 3. Rabisco, 4. Vyčítal, 10. Rabisco (Allanzin), 25. Rabisco (Allanzin), 26. Vyčítal (Žoček), 29. Rabisco, 33. Allanzin, 36. Vyčítal – 1. Zápotocký, 4. Žežulka (Koc), 8. Zápotocký (Vobořil), 22. Novák, 35. Novák.

FTZS Liberec: Jerasov (Dlask) – Jelínek, Bína M., Daněk, Šorsák, Žampa, Žoček, Allanzin, Rabisco, Vik, VyčítalTrenér: Vrabec Karel.