Zatímco Liberec se dostal na dostřel šestému Brnu, Česká Lípa prohrála sedmé utkání v řadě a pomalu se začíná smiřovat s faktem, že letos o play-off opravdu bojovat nebude.

„Liberec šel více za vítězstvím. Kromě prvních pěti minut byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál. My dostáváme laciné branky po individuálních chybách. Sami se na góly nadřeme,“ klopil oči Tomáš Fichtner, útočník České Lípy.

Domácí přitom začali dobře. Bialek nastřelil míč před branku, kde ho skluzem dostal do sítě Maur. Od té doby ale na palubovce úřadoval Liberec. Do poločasu dal čtyři branky a utkání zcela otočil.

Po změně stran si už výsledek bez problémů uhlídal. Hattrickem se blýskl liberecký kapitán Jakub Žoček.

„Myslím si, že nás uklidnil gól na 2:1. Pomohlo nám, že jsme hráli power play. Rozhodla naše větší kvalita a individuální výkony,“ usmíval se Daniel Vik, střelec druhého gólu Liberce.

Démony srazila čtvrtá branka soupeře, kterou dostali těsně před koncem prvního poločasu. Na obrat už nebyly po změně stran psychické síly.

„Sice jsme začali dobře, ale pak to byla katastrofa. Liberec rychle vyrovnal, my se dostali pod náš klasický tlak a kupili jednu chybu za druhou. Definitivně nás zlomil ten čtvrtý gól,“ kroutil hlavou Karel Kruliš, trenér Démonů.

Liberec si tak užíval historicky první futsalovou výhru na českolipské půdě. „Nezačali jsme dobře, paradoxně nás ten gól domácích nakopl. Změnili jsme taktiku, dali tři rychlé góly a potom jsme utkání měli ve své moci,“ dodal Karel Vrabec, spokojený trenér Liberce.

Démoni Česká Lípa - FTZS Liberec 1:6 (1:4)

Branky a nahrávky: 5. Maur (Bialek) – 9. Žoček (Bína), 11. Vik (Vogt), 15. Bína (Díl), 20. Žoček (Bína), 29. Žoček (Bína), 40. Díl (Jelínek). 

Česká Lípa: Lecjaks (21. Kirov) – Bejda, Potoček, Demjančuk, Bialek, Rozboud, Klimt, Zapletal (C), Lecjaks, Maur, Kubelka, Fichtner. 

Liberec: Vogt (Dlask) – Jelínek, Benek, Janáček, Baran, Daněk, Díl, Bína, Baláž, Vik, Žoček (C).