Ze začátku se hrál hodně opatrný futsal, protože oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání v souvislosti s boji o postup do play-off. Skóre zápasu se poprvé měnilo až v deváté minutě, kdy Jiří Šisler vypálil ze středu hřiště a od českolipského brankáře Bartůňka se míč odrazil za brankovou čáru.

Hned vzápětí ale bylo vyrovnáno. Ondřej Havrda přetlačil v souboji Pavla Bínu a přesnou střelou překonal libereckého gólmana Vogta. Českolipští se pak dožadovali odpískání penalty po hře rukou ze strany jednoho z libereckých hráčů, ovšem rozhodčí Šmíd s Laštovičkou zůstali v klidu.

Domácí se mohli ujmout vedení, avšak Zapletalova dělovka skončila na tyči. Na druhé straně se hostitelé dopustili chyby, jenomže Rumler nechal vyniknout Bartůňka. Úvod druhého poločasu vyšel lépe Českolipským, Petr Zapletal převzal balon od Fichtnera a ranou pod klacek poslal Českou Lípu do vedení.

Ve 30. minutě mohl definitivně rozhodnout o vítězství Démonů po průniku Fichtnera Abrham, jenže zakončil pouze do boční sítě. To mohlo celek trenéra Karla Kruliše opravdu hodně mrzet, protože záhy se prosadil Štěpán Rumler a bylo znovu vyrovnáno. Česká Lípa přesto mohla utkání převrhnout na svou stranu, leč Havrda neproměnil desítku.

Stejnou možnost pak měl ještě Fichtner, ale když ani on neuspěl, u Ploučnice se body dělily po remíze 2:2. V samotném závěru byla Česká Lípa mnohem blíže k vítězství, což by ji katapultovalo na místa zaručující účast v play-off.

„Se zápasem nemůžeme být spokojeni, protože jsme tentokrát nehráli dobře. V obranné fázi jsme byli zabrždění a nedostupovali jsme hráče. Lípa měla spoustu prostoru při kombinaci a více ze hry. Lípa v tomto utkání byla lepším týmem. Z týmu mohu vyzdvihnout jen Dominika Vogta, který vychytal, co šlo. Bod je pro nás zlatý a uvidíme, na co bude po konci základní části stačit,“ zhodnotil střetnutí hrající trenér Liberce Aleš Benek.

SPALOVAČI ŠANCÍ

„Tento zápas můžeme opět řadit do série neproměňovaní šancí, protože kdyby se hrálo na spalovaní šancí, tak v tom jsme na předních příčkách tabulky. Máme z tohoto utkaní bod, ve výsledku může být zlatý a zachráníme se v lize, ale to už nemáme ve svých rukou,“ litoval českolipský kouč Karel Kruliš.

„Zápas jsme odehráli v dobrém tempu, soupeře jsme celkem k ničemu nepustili, ale i z toho mála co měl, dal dvě branky. My bohužel nevyužili ani desetimetrové kopy na konci zápasu, a tak máme pouze bod,“ pokrčil rameny Kruliš.

„Před námi jsou dva soupeři, kteří budou bojovat o titul, tak se na ně musíme nachystat a odehrát důstojná utkání,“ dodal Kruliš.

V dalším kole Liberec hostí jednoho z největších favoritů celé ligy Chrudim. Duel je na programu v pátek 13. března od 20 hodin ve SH Dukla. Přinese magická třináctka Liberci jistotu play-off?