Závod byl vypsán na 12 a 23 kilometrů, v programu nescházel ani DM rodinný běh na 2,5 kilometru pro nejmenší běžce.

Na start se postavilo dohromady 2 067 běžců, kteří si mohli užít slunečného dne a prohlédnout si krásy města Liberec. Odstartováno bylo v centru města na náměstí Dr. Edvarda Beneše, běžci pak zamířili do chráněné krajinné oblasti, proběhli žulovým lomem a ti, kteří zvolili delší trať, spatřili i Bedřichovskou přehradu.

Celá akce se nesla ve znamení aktuálně platných pravidel s tím, že organizátoři přidali další opatření z vlastní iniciativy, aby se běžci cítili v bezpečí. Kontrolována byla tělesná teplota, v jednotlivých koridorech se mohlo nacházet maximálně padesát osob najednou.

Dezinfekce byly k dispozici všude na náměstí i blízkém okolí. Masáže a sprchy byly zrušeny, aby se nemohlo potkat větší množství lidí na malém prostoru.

„Běžci spolupracovali, což bylo skvělé. Rychle se adaptovali na tuto novou realitu. Byli opravdu obezřetní a disciplinovaní, dodržovali všechna opatření. Jsme šťastní, že jsme tady mohli všechny běžce přivítat. Děkujeme městu Liberec, Libereckému kraji a mnoha dalším,“ nechal se slyšet manažer závodu Igor Murko.

„Dělat masový závod v této době je opravdovou výzvou. Potýkali jsme se s mnoha nejasnostmi a rozhodnutími na poslední chvíli. Ale je důležité ukázat, že máme kapacitu a hlavně chuť demonstrovat, že sportovní akce šíří zdraví a pozitivitu,“ dodal Murko.

HATTRICK PAVLIŠTY

Delší závod už potřetí vyhrál Vít Pavlišta (1:23.47). V ženské kategorii byla nejlepší Zuzana Kocumová, která zaznamenala čas 1:43.47. Vítězem na kratší trase se stal Jáchym Kovář (43.23) a mezi ženami Tereza Hrochová (48.47).

„Kdyby šlo všechno podle plánu, chystali bychom teď Mattoni 1/2Maratony v Olomouci. Karlových Varech a Českých Budějovicích, tedy závody, které se měly konat v následujících 30 dnech,“ přiznal Murko.

„Bohužel, nyní musíme letošní RunCzech sezónu zakončit a doufat, věřit a slíbit si, že se brzy zase ukážeme s dalšími plány a novinkami. Je to naše práce, naše občanská povinnost. Radost běžců v cíli je naším motorem,“ uzavřel poselstvím manažer závodu Igor Murko.