Přestože Pampuch jako lídr divize měl ze zápasu se třetím jen bod, na čele tabulky se nic nezměnilo. Naopak. Druhá Příbram prohrála 5:6 ve Slaným a Liberec má na čele tabulky pětibodový náskok!

PAMPUCH LIBEREC – REALVESTAV SLATINA 7:7

Pampuch hrál aktivně a po „houslích“ Petrláka a dvou krásných kombinacích vedl 3:0. Zdála se být pohoda, jenže hosté se více osmělili a výsledkem bylo snížení na na rozdíl jediné branky. Druhá půle začala pro Pampuch výborně a brzy vedl opět o tři góly (5:2). Hosté odpověděli snížením, ale poté s chutí hrající Petrlák dokázal potrestat jejich chybu svým druhým gólem, když se řítil na brankáře. Do konce zbývalo ještě 10 minut, ale hráči Slatiny se rozhodli hrát power-play. Ze hry bez brankáře snížili a dál v ní pokračovali. Jejich téměř bezchybnou power-play se Libereckým dařilo úspěšně bránit a mít i šance. Platilo ale staré známé nedáš – dostaneš. Během jediné minuty se podařilo hostům vstřelit dvě branky a skóre bylo rázem srovnané (6:6).

Jejich euforii brzy zchladil Novotný, kdy s přispěním bránícího hráče a tyče poslal Pampuch opět do vedení. Hosté opětovně začali hrát power-play. Třicet sekund před koncem domácí Novotný vyvezl balón a obránce mu jej vypíchl do zámezí. Přesto však rozehrávali hosté, kteří rychlým přechodem do útoku dokázali vyrovnat na 7:7.

„Toto utkání jsme rozhodně měli zvládnout lépe. V utkání jsme vedli několikrát o tři branky a vždy jsme dokázali tento náskok ztratit. Projevila se i větší zkušenost hostujícího týmu. Máme stále na čem ještě pracovat,“ uvedl Štěpán Rumler.

Branky: Čeřovský 2, Novotný 2, Petrlák 2, Š. Rumler. Pampuch: Marek/ Dvorský - Novotný, Pekař, Moravec, Drbohlav - Slatinka, Němec, Š. Rumler, Čeřovský, Petrlák.

Pampuch v sobotu 17. února jede do Kolína, kde hraje od 19.15 hodin.