„My se již přes 10 let účastníme různých školních soutěží okresních, krajských i republikových. Teď nás vylosovali a přijela k nám basketbalistka Ilona Burgrová. Všichni jsme k ní vzhlíželi, a nejen proto, že měří téměř dva metry, byla úžasná. Děti si to s ní moc užily. Moc se nám to líbilo,“ svěřila se učitelka a garant akce Miloslava Doležalová.

Logo.Zdroj: DeníkVicemistryně světa Burgrová, která letos ukončila profesionální kariéru, učila děti základy basketbalu. „Z následných disciplín se dětem líbilo střílení do terčů v tělocvičně, lyžovaly i na kobercích a plnily úkoly jako biatlonisté. Malým dětem se velmi líbil maskot olympijských her,“ prozradila Doležalová.

Na akci v Semilech vystoupil i iluzionista Pavel Dolejška a promítala se i vzpomínka na olympiádu. „Akce rozhodně splnila svůj účel a všichni si to užili,“ dodala Doležalová. Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, který má za cíl ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu.