„Většina dětí tu běžela kilometr, a navíc mnoho z nich dosáhlo na čas pod 3:20, což je až nevídané,“ myslí si pořadatel Petr Marinčič. „Jeden chlapec zaběhl dokonce rovné tři minuty a jedna slečna 3:14.“ Vítězství putuje díky ZŠ TGM do Lomnice nad Popelkou, která získala 25 222 bodů.

Lukáš David z gymnázia v Semilech vynikal nad všemi. „Je to chlapec ročník 2003 a beze zbytku naplňuje myšlenku projektu všestrannosti. Zapsal si 5417 bodů a všechny disciplíny měl skvělé,“ líčí Marinčič. „Byly tady i další pěkné výkony. Viděli jsme třeba 114 leh-sedů v podání Adama Malého a některé holky jich zvládly 103.“

V Libereckém kraji soutěžilo 120 dětí. „Bylo to asi nejmenší letošní kolo, ale mělo velkou podporu,“ říká Marinčič. „Přišel se na nás podívat i pan starosta Zdeněk Hlinčík, pan místostarosta Bořivoj Malát zase na závěr předával dětem medaile. Jejich účást nás všechny velmi potěšila

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy tak má finálovou jistotu ještě domácí ZŠ Stráž pod Ralskem, která si připsala 24 612 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.

Připomeňme, že Sazka Olympijský víceboj vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Tento jedinečný projekt je určený všem dětem základních škol a odpovídajících stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl.
Statistiky jasně ukazují, že děti se hýbou málo. Je načase to změnit! Právě proto vznikl i projekt Sazka Olympijský víceboj, který nabízí sportovní náplň pro všechny děti, ať už školáky povzbudí k radosti ze sportování, nebo v nich probudí touhu ukázat sportovní talent, hlavním cílem projektu je, aby se sport stal přirozenou součástí zdravého životního stylu dětí.

Konečné pořadí škol v krajském kole ve Stráži:
1. ZŠ TGM Lomnice n/Pop (body: 24 922)
Složení postupujícího týmu: Anna Čapková, Tereza Gaubmannová, Barbora Mařasová, Sára Vyhlídková, Pavel Bernat, Radim Sudek, Barnabáš Bárta, Bedřich Škoda.
2. ZŠ Stráž pod Ralskem (body: 24 312)
Sloužení postupujícího týmu: Gabriela Jonášová, Lucie Věchtová, Veronika Znamenáčková, Barbora Dostálová, Tomáš Hrubý, Jecob Jenčík, Leoš Linka, David Štofanik.
3. ZŠ Turnov, 28. října (body: 22 610)
4. ZŠ Železný Brod, Školní, okr. Jablonec n/N (body: 21 837)
5. ZŠ U lesa Nový Bor, B. Němcové (body: 21 809)
4. ZŠ Železný Brod, Školní, okr. Jablonec n/N (body: 21 837)
5. ZŠ U lesa Nový Bor, B.Němcové (body: 21 809)
6. Gymnázium Česká Lípa, Žitavská (body: 21 807)
7. ZŠ Žižkova, Turnov (body: 21 371)
8. ZŠ F.L. Riegra Semily, Jizerská (body: 21 067)
9. ZŠ Pěnčín (body: 20 696)
10. Gymnázium I. O. Semily, Nad Špejcharem (body: 19 866)

Vítězové jednotlivců po 6 disciplinách - chlapci, dívky
Ročník 2003: Lukáš David (Gymnázium I.O. Semily, Nad Špejcharem); Veronika Strnadová (ZŠ F.L. Riegra Semily, Jizerská)
Ročník 2004: Adam Malý (Gymnázium I.O. Semily, Nad Špejcharem); Tereza Gaubmannová (ZŠ TGM Lomnice n/P.)
Ročník 2005: Jan Štefan (ZŠ Studenec); Markéta Štefanová (ZŠ Studenec)
Ročník 2006: Bedřich Škoda (ZŠ TGM Lomnice n/Pop.); Anna Svobodová (ZŠ U lesa Nový Bor, B. Němcové)
Ročník 2007: Filip Schilte (ZŠ F. L. Riegra Semily, Jizerská); Jarmila Nováková (ZŠ U lesa Nový Bor, B. Němcové)
Ročník 2008: Albert Lukavec (ZŠ TGM Lomnice n/Pop.); Michaela Kopalová (ZŠ Železný Brod, Školní, okr.
Jablonec n/N.)