Hanačky se snažily, aby si vynutily rozhodující zápas číslo tři, avšak před vlastním publikem podlehly 2:3 (-16, -27, 25, 25, -13) a bylo hotovo.

"Díky výbornému nástupu a kvalitnímu výkonu jsme vedly 2:0 na sety, ale asi už jsme se viděly v autobusu na cestě domů s medailemi na krku. Místo toho jsme hodně polevily, dělaly hrozně moc nevynucených chyb a soupeři ulehčily vyrovnání na 2:2," uvedla Nikola Kvapilová, kapitánka VK Dukla Liberec.

Drama gradovalo tedy v tiebreaku: "Naštěstí se nám ho podařilo obratem z 5:9 parádně vybojovat. Končit sezónu medailovým vítězstvím je super, i když jsme chtěly titul,“ přiznala Kvapilová.

Výborný nástup do posledního zápasu play off si chválil i Libor Gálík. "Ano, začali jsme výborně, byli dobře připravení a dlouho hráli skvěle. Potom nám však absolutně odešel útok, domácí se zvedli. Nakonec zápas dospěl až do tiebreaku, a jak to mezi námi a Prostějovem v letošní sezóně často bývalo, i ten provázel velký obrat. Jsme nesmírně šťastní, že v náš prospěch a nemusíme tudíž hrát třetí utkání série," konstatoval liberecký trenér.

"Zápas jsme nezačali dobře, ale postupně se dostali do hry. I za nepříznivého stavu 0:2 na sety bylo vidět, že nejsme smíření s porážkou a utkání jen nějak dohrajeme. Škoda koncovky druhé sady, kde se nám podařilo utéct ze skóre 20:24 a potom jsme měli dva setboly, které však zůstaly neproměněny. Další dva sety byly z naší strany výborné, totéž tiebreak do stavu 9:5. Pak jsme bohužel tohle vedení nedotáhli k vítězství, když nás asi psychicky svázalo vědomí, že už jsme blízko. A úplný závěr jsme nezvládli," litoval na portálu cvf.cz Miroslav Čada, zkušený trenér VK Prostějov.

„Začaly jsme hrát pozdě. Jako už mnohokrát v této sezóně jsme do utkání vstoupily špatně, ztratily první set, pak i druhý a najednou prohrávaly 0:2, což se těžko otáčí. Přesto se nám to skoro povedlo, bohužel v teibreaku od vedení 9:5 jsme udělaly několik hrubých chyb. A to nás nakonec stálo vítězství a poslání série o bronz do rozhodujícího třetího zápasu,“ dodala kapitánka poražených Simona Bajusz.

Extraliga volejbalistek, o 3. místo:

VK Prostějov – VK Dukla Liberec 2:3 (16:25, 27:29, 25:21, 25:15, 13:15)
Rozhodčí: Kovář, Spáčil. Diváků: 500. Konečný stav série: 0:2.
Prostějov: Bajusz, J. Smolková, Trnková, Silva, Meidlová, Löff, libero Stavinohová - Nováková, M. Smolková, Nikolova.
Liberec: Lyklema, Šulcová, Nečasová, N. Kvapilová, Kojdová, Kohoutová, libero Kolářová - Blažková, Bartošová, Deisl, Frankevych, Dvořáková, Fixová.