Doma hrající Zlej sen Liberec prohrál ligový zápas s Mělníkem, který měl být odrazovým můstkem k lepším časům. A prohrál samozřejmě úplně zbytečně. Chyby v rozehrávce, špatné dostupování soupeře, který na rozdíl od Libereckých střílel ze všech pozic. Dva úvodní góly Mělníka byly z kategorie laciných, třetí padl z penalty za faul brankáře. „Doufali a ve výhru, chtěli jsme určitě uspět. Ale po třech hrozných chybách bylo zle. Přitom jsme před zápasem na vše upozorňovali,“ potvrdil trenér Michael Vacek.

Liberec sice nepolevoval v aktivitě, jenže střelecká muška v šancích byla darebná. Za stavu 0:3 nastřelili hosté ještě tyč, stejně se to podařilo na druhé straně Žočkovi. Až v 16. minutě konečně přesně zacílil Milan Soukup a po úniku pálil přesně Kazda. Domácí se chytli po třech minutách druhé půle a Soukup a po něm Benek otočili skóre na 4:3. Euforii Liberce brzy schladil po rohu špatně bráněný Vokoun a stejný hráč dostal hosty znovu do vedení.

Předtím domácí hlavou nastřelili tyč. Následně v rychlém tempu musel gólman Vogt zachraňovat, protože soupeř střílel fakt ze všeho. Přišel trestný kop a z něho Henzl srovnal stav. Hrálo se ostře, fauly se kumulovaly, ale na penalty nedošlo. Snaha domácích nebyla okořeněna góly a po zachycení útoku hosté zvrátili dvě minuty před koncem zápas na svoji stranu. „Fantastický obrat, ale pak vypadneme ze hry a hlavně ty naivní chyby v obraně nás srazili,“ dodal trenér. Liberec šel do rizika power-play, což Mělník dokázal potrestat střelou do prázdné brány.

Liberec – Olympik Mělník 5:7 (2:3)

Branky: 16. a 23. Soukup, 20. Kazda, 24. Benek, 31. Henzl – 5., 11. z pen. a 26. Gabčo, 27. a 38. Vokoun, 6. Prejsa, 40. Kuč. ŽK: 2:2. Liberec: Vogt – Bína, Henzl, Žoček, M. Soukup, Benek, Němec, Kazda, Vodička, Krasnický – Toman, R. Soukup.

Zlej sen tak stále zůstává na bídných čtyřech bodech, zato Mělník slavil čtvrtou výhru. V dalším zápase Liberec již tento pátek hostí poslední VŠB Ostravu. Tak snad?