Hned v úvodu duelu přálo domácím štěstí, protože Claudinho trefil tyč. Poté netrefil Šebek ve skluzu úplně prázdnou branku a další Claudinhův pokus zneškodnil Plechatý.

Vzápětí se ale liberecký brankář dopustil chyby, kterou záhy potrestal Rostislav Šebek. Nic dalšího se už v prvním poločase nestalo, a tak Teplice odcházely do šaten s pouze jednogólovým náskokem.

Po přestávce spálil vekou šanci Alemao, který nastřelil konstrukci domácí branky. V dalších desítkách sekund byli Liberečtí aktivnější, ovšem Daněk hostujícího gólmana Hůlu nepřekonal.

A tak udeřilo na druhé straně. Hezkou kombinaci zakončil Rostislav Šebek. O necelé dvě minuty později vedly Teplice už o tři branky. Další mezeru v obraně Liberce využil po rychlém protiútoku César. Teplice byly stále při chuti, ovšem Litvinov napálil břevno.

Alespoň o čestný úspěch se Liberečtí pokusili při hře bez brankáře, ale tento tah jim nevyšel. Naopak počtvrté inkasovali z kopačky Davida Černého. Teplice tak vyhrály v Liberci 4:0.

„Zápas jsme sice nezvládli výsledkově, ale mám z něj dobrý pocit. Věděli jsme, že individuální kvalita je na straně Teplic a utkání bude o naší poctivé práci v obraně. Musím říct, že naše defenzivní činnost byla takřka bezchybná,“ pochválil své svěřence hrající trenér Liberce Aleš Benek.

„Teplice měly optický tlak a v některých chvílích při nás stálo i štěstí, když Teplice několikrát trefily tyč nebo břevno, ale i my jsme měli dostatek možností ke vstřelení branky. Jsem rád, že naše forma je vzestupná a dokážeme naše výkony z posledních týdnů opakovat,“ má radost Benek.

„Prostor dostali mladí hráči v čele s brankářem Plechatým, který podal velmi dobrý výkon. Nikdo z juniorů nezklamal. Teplicím k vítězství gratuluji. Teď už se všichni těšíme na naše krajské derby s Českou Lípou,“ vyhlíží kouč Benek dalšího soupeře.