Zlej se(n) Liberec - Chotěboř 4:0 (0:0)

Domácí, kteří minule slavně vyhráli v Jablonci a jsou v soutěži první, měli v sestavě exligového Štajnera a čerstvě získaného Krasnického z Jablonce. Hráli dobře, jenže na "zalezlého" soupeře nemohli dlouho vyzrát. Minimálně tři šance do poločasu měli Liberečtí proměnit, Chotěboř zaměstnala Vogta jen sporadicky, ale vždy nebezpečně. "Čekali jsme takový průběh. Shlédli jsme i video jejich zápasu v Jablonci a byl to stejný scénář. Tradičně předvedli zorganizovanou obranu, proti které se nám málokdy stávalo, že jsme chodili do přečíslení," sdělil kapitán Liberce Pavel Bína.

Až po šesti minutách druhé půle se konečně gólově prosadil Aleš Benek. Přesto dál hosté drželi málo prostupnou obrannou ulitu, takže bylo stále těžké se prosadit. Až v posledních dvou minutách Liberec našel recept na její překonání a třemi góly soupeře v rozmezí necelých 80 vteřin dorazil. Od stavu 2:0 hosté začali hrát power-play, ale to je gólem přes celé hřiště do prázdné brány potrestal Soukup. A krátce na to domácí doslova vyťukali hosty i brankáře a Němec dorážel míč do opuštěné svatyně. "Do poločasu jsme měli čtyři ložené situace, které jsme dali buď vedle nebo pochytal gólman. Byl to zápas o trpělivosti a zpátečce všech hráčů na hřišti. To jsme splnili, a proto také vyhráli," přiznal Bína, který ocenil hru Štajnera (v sezoně premiéra), který nahradil zraněného Bernáta i nového muže Krasnického, jenž se osvědčil v obraně.

Soupeř o čelo tabulky Jablonec prohrál v Plzni, a tak s Libereckými drží krok Kladno, které ztrácí tři body. V dalším zápase bude Zlej se(n) hostovat v Praze na Wizards.

Branky: 26. a 38. Benek, 38. Soukup, 39. Němec. FT Zlej se(n) Liberec: Vogt – P. Bína, M. Soukup, Šisler, Štajner, Krasnický, Němec, Benek.