Na hřišti v Dymníku u Rumburku se uskutečnilo mistrovství republiky Czech Open 2014, kde startovali i liberečtí borci Jakub Aubrecht, Jakub Děkan a Roman Šotola.

Na profesionální úrovni připravený turnaj, kde startovali špičkoví domácí i zahraniční hráči, se Liberečtí neztratili. „Dařilo se nám sportovně, s Jakubem Děkanem jsme byli po prvních 18 jamkách dokonce na druhém místě, pouze o bod za bývalým futsalovým reprezentantem a současným trenérem futsalové reprezentace Tomášem Neumannem, který hrál ve dvojici se špičkovým švédským fotbalgolfistou Wibergem. Druhých osmnáct jamek jsme trochu pokazili a skončili celkově na sedmém místě. Ještě za větší úspěch považuji umístění v soutěži jednotlivců, kde Jakub Děkan skončil osmý, já jedenáctý a Jakub Aubrecht dvaadvacátý, což nás v konkurenci futsalových reprezentantů a dalších výborných hráčů od nás i ze zahraničí až překvapilo. Myslím, že tento sport čeká velká budoucnost," uvedl Šotola.

V Dymníku startovalo dvacet žen, mezi nimiž byla tou nejlepší Švédka Emille Andersson, osmnáct dvojic (vítězové Neumann/Wiberg) a desítka mládežníků (vyhrál Adam Klápa).

Fotbalgolf vznikl v roce 2004 ve Švédsku a rychle se rozvinul do okolních zemí. Organizace je řízena Světovou fotbalgolfovou asociací (World footballgolf association), která od roku 2007 pořádá mistrovství Evropy a mistrovství světa. Historie fotbalgolfu u nás začala na podzim 2013, kdy byla založena Česká fotbalgolfová asociace (ČFGA), která se stala členem World footballgolf association (WFGA). V listopadu začala první stavba fotbalgolfových hřišť amatérské a profesionální úrovně nedaleko Rumburka (Dymník) s kvalitním zázemím pro organizování mezinárodních turnajů.

Fotbalgolf je mladý, rychle se rozvíjející sport, pro všechny věkové kategorie, od dětí, přes dospělé, až po seniory.

Hraje se na hřišti podobném golfu o rozloze 2,5 ha 5 ha.

Hřiště má 18 jamek se vzdáleností od 25 m do 200 m.

Jamky zahrnují přírodní, ale i umělé překážky, podobné například minigolfu.

Hraje se fotbalovým míčem a hráči se snaží na co nejméně kopů (dotyků) dostat míč do jamky. Jamka má rozměr od 55 do 65 cm.

Počty kopů za jednotlivé jamky si hráči zapisují do „scorekarty", kde po absolvování 18 jamky určí vítěze.