Propagátor tohoto sportu a předseda české asociace Lukáš Škoda z Liberce skončil na 4. místě. „Na to, že jsem půl roku netrénoval, byl pořadatelem mistrovství, s bolavým kolenem a boty nechal v Číně, to bylo v pohodě," smál se „Lucaso", který pochválil vítězného Kariho za jeho čistou hru, kdy mu míč nepadal na zem. Kromě mistrovství v „battlu" se také v prostorách OC Forum objevila freestylová klec „pana", v níž se příchozí mohli utkat ve fotbalové hře jeden na jednoho jak na góly, tak zejména na „housle" . Zde byl nejúspěšnějším Marek Šrajbr, mladý fotbalista z Ruprechtic. Obě soutěže byly vlastně předskokany toho, na co se může Liberec těšit v srpnu. V závěru srpna atletický ovál Sport parku a následně Home Credit Arena uvidí celosvětový výkvět v Super Ballu 2015. „Zatím máme zaregistrovaných 111 hráčů z celého světa. Loni jich bylo na Super Ballu 236, letos očekávám tři sta freestylerů," potvrdil Lucaso, který Super Ball (mistrovství světa) pořádá.

VÍTĚZNÝ KARI. Petr Karásek (vlevo) přebírá českou trofej z rukou porotce a mistra Rakouska Martina Schopfa.

Liberecký Škoda má letos nabitý program, když se minulý týden vrátil z Číny, kde spolupořádal světový pohár a ve čtvrtek letí na opačnou stranu světa do Mexika. „V Mexico City budu organizovat jejich šampionát a budu i v porotě. Osm vítězů jednotlivých soutěží pak uvidíme u nás v Liberci na Super Ballu," dodal Lucaso.