„Nechceme opakovat loňské play-down. Bereme umístění kolem devátého místa, bylo by skvělé dostat se do play-off,“ říká reprezentační útočník Radek Valeš. V neděli od 18 hodin v derby vyzvou FBC 4CLEAN Českou Lípu.

Kádr Libereckých zůstal prakticky stejný, kdy ukončili kariéru kapitán Pavel Hůza a Jakub Procházka, který se stal trenérem Crazyn. Novými jsou velmi zkušený obránce Petr Kološ (32) a mladík Patrik Rozkovec (19). Oba přišli z Mladé Boleslavi. Exreprezentant Kološ má tituly s Mladou Boleslaví a Vítkovicemi, Rozkovec je nadějný útočník. Trenér Zdeněk Skružný a asistent Filip Hanžl tak mají slušný kádr, který v poháru, který byl zároveň i generálkou prohrál 5:6 s Chodovem.

„Soupeři sice chyběli čtyři reprezentanti, ale byl to dobrý zápas, který ukázal, že příprava byla kvalitní. Trochu jsme pozměnili herní styl, kdy chceme aktivně napadat soupeře po celém hřišti a pozměnili jsme trochu i rozestavení," podotkl Valeš, který je v repre stále mezi pětadvacítkou vyvolených a absolvoval všech pět reprezentačních akcí.

Liberec, jehož dres obléká i 33letý "veterán" Petr Salát, se aktuálně utká se soupeři, s nimiž chce bodovat. "Jsou to týmy, které na tom budou v tabulce podobně jako my, takže hrajeme o šest bodů," dodal liberecký kanonýr.