Extraligové florbalistky FBC Liberec neumějí na Trutnov pořádně zahrát, což potvrdily i v posledním letošním utkání nejvyšší soutěže.

Trutnov - FBC Liberec 2:6
(2:1, 0:2, 0:3)


Po vlažném úvodu ze strany Libereckých dokázal Trutnov po třech minutách skórovat. V 9. minutě navíc domácí využily přesilovku. Teprve pak se Liberec osmělil a ohrožoval branku. Tři minuty před koncem třetiny se prosadila ve své premiéře Slovenka Klaudia Valjentová, která v létě přišla z týmu slovenského mistra. „Bohužel jsme třetinu hráli proti Trutnovu standardně. Po dlouhodobém zranění prvně nastoupila Valjentová a hned se uvedla gólem, který nás nabudil, i když jsme museli přečkat další přesilovku,“ potvrdil trenér Vladimír Ježek. „Domácí jsme sice tlačili, ale nedokázali jsme dát gól. Ve druhé třetině to již šlo a v půlce utkání jsme otočili stav. V posledním dějství jsme náskok potvrdili a vyhráli,“ poznamenal.


Branky Liberce: Dostalíková 2, Valjentová, Girgleová, Kabeláková, Paulovičová. Vyloučení: 2:2, využití: 1:2.


Extraliga má nyní měsíční pauzu, ale Liberecké se na žádný turnaj nechystají. „Skončili jsme na pátém místě, ale mohli jsme být výš. Měli jsme vyhrát zápasy s Elite a s Ostravou a bylo by 4. místo. To je to místo, kde bychom si přáli být před play-off. Máme nyní pauzu, ve které se budeme věnovat fyzičce,“ dodal trenér Ježek.