Crazy Girls jely do Židenic za stavu 3:1 a s tím, že případné vítězství jim zajistí udržení v nejvyšší soutěži na další sezónu. Zápas se ale svěřenkyním Jakuba Procházky vůbec nepovedl.

O osudu utkání rozhodla v podstatě už první třetina. V ní se Židenice prosadily celkem pětkrát a Liberec už poté jen marně stahoval manko soupeře. Jediný gól Crazy Girls vstřelila Leirová. Za stavu 2:3 se tak série přesouvá opět na sever Čech.

Šestý zápas série startuje již zítra v 19.30 na ZŠ Dobiášova a florbalistky Liberce mají vše ve vlastních rukou.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Jakubík (Crazy Girls Liberec): "Dnes jsme prohráli. Není co víc k tomu říct jen to že Židenice dnes víc chtěli a byli doma. V pátek se vidíme a doma budeme opět silnější. Díky soupeři a divákům."

Petra Prouzová (Židenice) : Dobře zvládnutá úvodní třetina předurčila ráz utkání, škoda, že v prostřední části jsme nezužitkovali žádnou z velkého množství šancí, nicméně zodpovědnou hrou jsme si výhru vzít nenechali."

Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec 6:1 (5:0, 0:0, 1:1) - Stav série: 2:3

Branky a nahrávky: 11. Pravcová (Pospíšilová), 11. Hubáčková (Janečková), 15. Drápalová (TS), 19. Pravcová, 19. Dernerová (Indrová), 45. Dernerová (Romančáková) – 42. Leierová (Dostalíková)

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová (Lerchová) – Leierová, Dlouhá, Foffová – Dostalíková, Knotková, Zelníčková – Koníčková, Plichtová, Kronychová – Ljachová, Horáková, M. Mlejnková – Bárková, Tomanová.