PRESTIGE MANAGEMENT FBC Crazy Girls Liberec – 1. SC SSK Vítkovice 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)

Utkání v hale ZŠ Dobiášova přineslo rychlý, krásný florbal a deset gólů. Od začátku byly lepší hráčky Liberce. Míček měly častěji na hokejkách a prvního zaslouženého gólu se dočkaly v čase 8:29. Urbanová zkušeně uklidila skákající míček za záda brankářky Kubíčkové.

Smolné vyrovnání přišlo z hole nejzkušenější hráčky hostujícího týmu Macurové. Její střela z půlky Vokaté nešťastně vypadla z ruky, a tak se Vítkovice mohly radovat z vyrovnání. Ovšem ne na dlouho. Kapitánka Sedláková propálila vše, co jí stálo v cestě.

Týmy se ještě ani nestačily usadit po výměně stran a Liberec už skóroval. Po dorážce Paulovičové se „Crazyny“ mohly opět radovat. Tento rychlý gól ubral Vítkovicím přesnost v přihrávkách. Naopak Liberecké „bláznivé holky“ působily sebejistě a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Matějková si vystřihla krásnou individuální akci, kterou po zásluze zakončila gólem. Na světelné tabuli svítil čas 24:06 a skóre již 4:1 pro domácí. Hrálo se nahoru dolů. Do konce třetiny předvedly brankářky na obou stranách excelentní zákroky. Kubíčkovou dokonce zachránila tyčka po střele Pařízkové.

Třetí třetina začala opět slibně pro Liberec. V čase 42:22 přišel dvouminutový trest Vítkovic kvůli špatnému střídání. I přes veliké úsilí se nepodařilo zklidnit přihrávky, a tak gólová radost v početní výhodě nepřišla. Vítkovice dál hledaly recept na libereckou obranu. Po mnoha náhodách se míček zakutálel před branku domácích a první, kdo se nejlépe zorientoval, byla Nikol Černá. Vítkovice tedy snížily na 4:2.

„Crazyny“ se snažily odpovědět, což se jim podařilo po pěti minutách dvěma slepenými góly Piotrowské a Počtové. Domácí hráčky zklidnily hru a kontrolovaly vývoj utkání. To potvrdila sedmou brankou Vacínová, které gól přímo naservírovala Urbanová. Jak se dá vytěžit z ničeho něco, ještě ukázaly Vítkovice gólem Urbánkové v čase 58:54. To už ale byla pouze kosmetická úprava skóre a na zasloužené výhře Libereckých to už nic nezměnilo.

Pořadí nadstavbové části extraligy žen: 1. Děkanka Praha 63 bodů, 2. JM Chodov 42, 3. Bohemians Praha 38, 4. LIBEREC 38, 5. Vítkovice 29, 6. SSK Future Praha 24.