GE–TRA FBC LIBEREC – M&M REALITY SOKOL PARDUBICE 6:5 sn (1:1, 1:1, 3:3 – 0:0)

Zápas začal úvodní aktivitou Liberce, Pardubičtí čekali na své půlce na rychlé kontry. Nejvážnější šancí v úvodu byla střela Vážného, ta ovšem orazítkovala pouze spojnici branky pardubického Pipka.

A pak se ke slovu dostal liberecký Drnec, který se konečně prosadil a mohl shodit svůj porost na tváři. Liberec byl brankou očividně uklidněn a polevil, což hosté vycítili a díky Kunátovi i potrestali. Stav 1:1 vydržel až do první sirény. Druhá část se nesla v podobném duchu. Pipek měl opět více práce než Ponomarev, se všemi pokusy si však dokázal poradit.

Na snahu svých spoluhráčů v útoku se dál nemohl dívat liberecký obránce Uglanov, který nejdříve předvedl dobrou defenzivu, a pak sám zavelel k útoku. Přečíslení 3 na 1 se i s dávkou štěstí podařilo proměnit a Uglanov tak posunul svůj tým do vedení. Zbytek třetiny diktoval tempo hry výhradně Liberec. Pardubice za celých 20 minut prostředního dějství vyslali na Ponomareva pouhé 4 střely. Ta čtvrtá, jejímž autorem byl Brychta, ale po chybě v rozehrávce znamenala vyrovnání v čase 39:59.

Ve třetím dějství se nejprve sám na Pipka řítil Vojtěch Krupička, ale úspěšný nebyl. Na brankovou konstrukci podruhé zacinkal Vážný. To Pardubičtí byli úspěšnější, nejdříve rychlý kontr přetavil v gól Brychta a po něm se mezi střelce zapsal Bahník, který využil kontroverzně rozehraný volný úder.

Za stavu 2:4, 10 minut do konce, to s libereckým mužstvem nevypadalo valně, k obratu však zavelel střelou ze střední vzdálenosti Klucho. Krátce po snížení byl vyloučen Jan Krupička, Liberec ale dokázal i ve čtyřech vyrovnat. Individuální akcí se blýskl Klucho a stav byl 4:4. Pardubice ovšem stále ještě probíhající přesilovku využili, svou druhou trefu přidal Bahník.

V posledních minutách tedy Liberec dotahoval jednogólové manko. Tlak s každou vteřinou narůstal, korunoval ho, 18 sekund do konce, přesně střílející Křenek. Touto ranou zajistil bod pro oba celky a zápas směřoval do nastavení.V prodloužení stojí za zmínku jediná vážná akce, kdy svou ránou z dálky nastřelil Uglanov tyčku.

Nájezdy byly záležitostí Ivana Ponomareva, ten zneškodnil všechny tři pokusy, Vojtěch Krupička byl na opačné straně úspěšný a Liberec tedy vydřel výhru v poměru 6:5 po nájezdech.

Branky: Klucho 2, Drnec, Uglanov, Křenek, rozhodující nájezd V. Krupička – Brychta 2, Bahník 2, Kunát. Střely: 25:14 (9:5, 7:4, 8:4). Rozhodčí: Sýkora, Dolanský. Diváci: 200.

V neděli hrají Liberečtí v Ostravě se sousedem v tabulce, místním FBC, který figuruje na šesté příčce.