Na první branku si museli diváci počkat až do 15. minuty, kdy se prosadil hostující Dominik Kaloč. Ještě do přestávky se ale Liberec radoval z vyrovnání, které po přihrávce Kološe zařídil Lukáš Lhota.

Po přestávce se nechal vyloučit Klucho a Liberec při vlastním oslabení udeřil podruhé, když se trefil Adam Balatka.

Ostrava ale přesilovou hru přeci jen využila, Stejskal zpoza brány přihrál Michalu Sládkovi, jenž srovnal na 2:2.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec. Brankář Filip Nguyen při zákroku.
Filip Nguyen: Byl to můj gól

Vzápětí odešel na trestnou lavici domácí Balatka a v početní převaze Ostravané obrátili vývoj na svoji stranu. Po náhravce Bauera prostřelil libereckého brankáře Vaníčka Michal Sládek.

Z vedení se ale hosté neradovali moc dlouho, protože Kroupa načasaval pas do běhu Janu Baudischovi, který smazal jednobrankovou ztrátu.

Michal Birner se raduje ze vstřelené branky.
Tygři dokonali proti Spartě nevídaný obrat. Schwarz: Něco takového jsem nezažil

Rozhodující moment celého duelu se zrodil v čase 35:04, kdy liberecký Patrik Rozkovec v početní výhodě prostřelil vše včetně gólmana Bindera.

Ve třetí třetině se hra trochu přiostřila a Vaníček několikrát podržel svůj tým. S blížícím se koncem zápasu sice Ostrava skórovala, ale gól rozhodčí neuznali, protože jeden z ostravských hráčů míček do brány kopl. Víc se toho už nestalo, a tak Liberec uhájil vítězství 4:3.

Oldrich Kotvan v dresu slovenského národního týmu.
Bílí Tygři hlásí posilu do obrany Oldricha Kotvana

Liberecký trenér Filip Hanžl zhodnotil utkání následovně. „Po nervozním začátku jsme bojovností a pracovitostí dotáhli zápas do vítězného konce. Jsou to důležité body do tabulky, děkujeme divákům a soupeři.“

Jeho protějšek, kouč Ostravy Karel Ševčík, viděl duel takto: „V první třetině jsme měli zápas pod kontrolou, ale bohužel jsme herní rozdíl nepotvrdili góly,“ smutnil Ševčík.

Liberec - Teplice 1:1. Vlevo liberecký Potočný v souboji s Vondráškem.
Remíza je z mého pohledu zasloužená, řekl po duelu s Teplicemi Tomáš Malinský

„V další části zápasu, díky sérii vyloučení, se rozbilo tempo a bylo to spíše o obrovském nasazení,“ dodal Ševčík.

„Poslední třetina byla z naší strany ve výborném tempu, vytvořili jsme si obrovské množství vyložených šancí, bohužel gólman Vaníček byl jako z Matrixu a sebral nám body. Dlouho nepamatuji takový výkon soupeřova gólmana.“

Superliga florbalu

FBC Liberec – FBC ČPP Ostrava 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

Branky a asistence: 20. Lhota (Kološ), 30. Balatka (Kárník), 33. Baudisch (Kroupa), 36. Rozkovec (Klucho) – 15. Kaloč (Eichner), 30. Sládek (Stejskal), 31. Sládek (Bauer). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 150.

Liberec: Vaníček – Klucho, Bitman, Kološ, Kroupa – Kopecký, Kárník, Valeš, Leksa, Hejduk, Rozkovec, Čermák, Lhota, Böhm, Baudisch, Ferdan, Kořínek, Hrůza, Balatka.

Ostrava: Binder – Kubíček, Lipový, Bauer, Flašar, Homola – Klimscha, Stejskal, Šindler, Eichner, Daniš, Sládek, Posselt, Pícha, Dohnal, Kaloč, Zapletal.