„Sehráli jsme sice nejpovedenější ze všech tří čtvrtfinálových duelů, ale na výhru to nestačilo,“ povzdechl si trenér libereckého celku Viktor Kolář.

Čtyři stovky diváků vytvořily vynikající atmosféru, nakonec odcházeli fanoušci Liberce z haly smutní.

„Už kvůli těm fanouškům je mi to líto. Nezasloužili si takhle skončit,“ řekl Kolář.

Průběh zápasu byl jako na houpačce.

Hosté se ujali vedení v 15. minutě po Freundově trefě, ale Jan a Vojtěch Krupičkové na přelomu úvodní a druhé části otočili stav.

Favorit ale ještě v prostředním dějství získal po obratu dvoubrankové vedení díky Riebauerovi, Kirpovovi a Marku Soukupovi. V závěrečné třetině Pražané odpověděli na Štěpánkovo i Derkovo snížení, když se trefili Freund a Otto.

„Naši kluci se se silným protivníkem přetahovali, stále nebylo rozhodnuto,“ popisuje trenér Kolář. „Pykali jsme ale za hloupé individuální chyby. Třeba když si hráči dávají přednost při odpálení míčku z velkého brankoviště, tak to zkušený soupeř dokáže využít. Play off je o chybách a my jsme jich udělali více. Asi jsme až moc chtěli, byla tam znát nervozita. V kombinační hře jsme se přitom Future minimálně vyrovnali, ale v situacích jeden na jednoho měl navrch soupeř, který má šest skutečně špičkových útočníků.

M–COM FBC Liberec – SSK Future 4:6 (1:1, 1:3, 3:2). Branky: 20. J. Krupička, 21. V. Krupička, 43. Štěpánek, 48. Derka – 15. a 46. Freund, 21. Riebauer, 23. Kirpov, 32. Marek Soukup, 54. Otto. Konečný stav série: 0:3.