V zatím posledním zápase Liberec podlehl doma Havířovu 3:4 (1:2, 2:1, 0:1). Utkání na severu Čech bylo velmi důležité pro oba celky. FBC se chtěl dotáhnout do těsného boje o play off, Torpedo Havířov si pak chtělo polepšit, neboť se nacházelo právě na ošemetné osmé příčce.

Utkání tak začalo opatrně z obou stran. Více ze hry měli v úvodu hosté, kteří se hned v páté minutě dočkali přesilové hry. A tu hned po několika vteřinách přetavil v úvodní trefu střetnutí Jurčík. Dobře naladěný Jurčík přidal o tři minuty později i druhou ránu z velké dálky. Jeho laciné branky postrčily Havířov do vedení 2:0.

Liberci se nedařilo překonat brankáře Laju a už to vypadalo, že v kabině bude hodně dusno. Nakonec napjatou atmosféru poněkud zklidnil kapitán Nesměrák, který dorazil střelu Jana Krále a snížil na 1:2 z pohledu domácích.

Druhá třetina již začala zvýšenou aktivitou Liberce. Brankář Havířova musel řešit nejednu spletitou situaci. Pokaždé si však dokázal poradit, a tak přišel trest Torpeda. Další z vyloučení domácích hráčů bylo potrestáno rychlou kombinací, kterou zakončil přesnou ranou Kožušník.

Vedení 3:1 ale hostům příliš dlouho nevydrželo. O slovo se přihlásil Jan Král, který šikovně snížil na rozdíl jediné trefy. Liberec od té chvíle tlačil ještě výrazněji, ale Lajovi se opět dařilo držet všechny domácí střelce na uzdě. Recept na brankáře Havířova znal nejspíš jen Jan Král, který v posledních chvílích druhé periody prostřelil Laju podruhé a stanovil přestávkové skóre 3:3. V závěrečném dějství se tak očekávalo velké drama.

A vzhledem k výkonům obou brankářů se dalo očekávat, že kdo se v poslední dvacetiminutovce prosadí, mohl by slavit i výhru v zápase. Liberečtí to bohužel i přes řadu dobrých příležitostí nebyli. Střelcem vítězného gólu se stal Kožušník, jenž v 50. minutě využil již třetí početní výhodu hostů. Nevýhodný stav o jeden zásah pochopitelně nutil svěřence Zdeňka Skružného vrhnout všechny síly do útoku. Jenže veškerá snaha končila na těle brankáře hostí nebo jeho udatných pomocníků v poli. Liberci se již nepodařilo srovnat a všechny tři body z Podještědí si tak odvezlo Torpedo.