Turnaje se zúčastnili mladí šermíři a šermířky Lokomotivy Liberec. Nejlépe si vedl Jáchym Novák, který od podzimu bude přecházet do kategorie kadetů. Ve skupinové části všechny své zápasy vyhrál a stejně tak v eliminaci. Až v boji o postup mezi nejlepší čtyři, kde se potkal s Gotzem z USK Praha, 13:15 prohrál a umístil se pátý. Dalšími z Libereckých byli 14. Pavel Šimon, 16. Matěj Chaloupka, 21. Jiří Syřiště, 22. Václav Hak a 36. František Šilhán.

V soutěži družstev se Liberec A utkal o postup mezi nejlepší čtyři s týmem USK Praha, kterému podlehl 38:45 a umístil se tak na místě pátém a Liberec B byl devátý.

Velkého úspěchu nedosáhla ani děvčata, když 14. byla Štěpánka Němcová, 17. Anna Havlíčková a 23. Anna Haková. Lépe se nevedlo ani v soutěži družstev, kde žačky skončily šesté.

„Na závěr je ale dobré třeba dodat, že většina našich mladých šermířů a šermířek patří do kategorie mladšího žactva, takže úspěchy ve vyšších věkových kategoriích na ně teprve čekají," podotkl trenér Reiner Niesig.