Svěřenci Martina Protivy si mohou mnout ruce. Aktuálně jsou neúspěšnějším týmem v extralize stolního tenisu, co se formy týče. V posledních šesti duelech totiž prohráli jen jednou a ani nepříjemný soupeř z DTJ Hradce Králové na liberecké půdě neuspěl. SKST vyhrálo 4:2 na sety a propasírovalo se na druhou příčku.

Trenér libereckých stolních tenistů Martin Protiva může být spokojen s výše zmiňovanou dvojicí, která je postrachem pro soupeře. Již po několikáté se totiž Kalužný s Košťálem zasloužili o vítězství. I tentokrát ani jeden z nich nedal soupeři šani a oba liberečtí hráči vyhráli svoje duely. „Naše síla je především ve vyrovnanosti týmu. Máme výborné hráče, kteří dokáží porazit prakticky kohokoliv, svěřil se Protiva.


TÝM TÁHNE KALUŽNÝ S KOŠŤÁLEM
Zimní posila SKST Egypťan Shouman dostal volno a Liberec nasadil osvědčenou česko-slovenskou sestavu, ze které vyčníval Košťál s Kalužný. Jakub Seibert totiž oba své zápasy – na úvod s Koblížkem 0:3 a potom i s Olejníkem 1:3 prohrál. Klíč ke všem bodům tedy drželo duo K+K. A jednoduché to neměl ani jeden z nich. Na Kalužného si troufal už David Palkovský, ale uhrál pouze set. To skvěle hrající Martin Koblížek měl k překazení Kalužného šestizápasové vétězné série ještě blíž, vedl už 2:0 na sety a i potom si zkraje setů držel náskok, Kalužný ale i díky některým úžasným momentům duel otočil. Koštál měl naopak snazší druhý mač – Palkovského smetl 3:0. S Martinem Olejníkem ale musel odvracet několik mečbolů a výhru bral až po kriminálním závěru a stavu 14:12 v páté sadě.


POPRVÉ V SEZÓNĚ DRUZÍ
Tabulka nejvyšší soutěže se po nečekaných výsledcích (například obhájce titulu TTC Ostrava ztratil s posledním Hodonínem) opět značně proměnila a poslala Liberec už na druhé místo extraligové tabulky. O něj budou Severočeši bojovat 1. 2. právě v Ostravě, která v posledních šesti střetnutích ani jednou naplno nebodovala. „Ale je to ošidné, vše bude záležet na jejich sestavě,“ řekl trenér Martin Protiva. I přes to, že je Liberec aktuálně druhý, zůstávají ambice stejné, jako na začátku sezóny. „ Jsme velmi spokojeni, nicméně ambice jsou skromnější než by se mohlo zdát. Chceme se držet okolo třetího místa. Navíc jsme realisté a víme, že El Niňo a Ostravu jsou přeci jen lepší týmy než my, dodal na závěr Protiva. K lepším výkonům týmu by měla pomoci i právě zimní posila v podobě Egypťana Shoumana. Ten ale se svými výsledky zatím zůstává za očekáváním.

O druhou příčku se liberečtí stolní tenisté poperou v příštím kole právě s Ostravou, která je papírovým favoritem duelu a v těsnám závěsu za Libercem.

SKST Liberec – DTJ Hradec Králové 4:2 
Jakub Seibert – Martin Koblížek 0:3 (-8,-5,-10)      
Samuel Kalužný – David Palkovský 3:1 (5,-9,8,2)     
Radek Košťál – Martin Olejník 3:2 (8,9,-8,-6,12)       
Samuel Kalužný – Martin Koblížek 3:2 (-11,-9,8,7,9) 
Jakub Seibert – Martin Olejník 1:3 (10,-5,-9,-5)        
Radek Košťál – David Palkovský 3:0 (9,7,5)