Při noční etapě extrémního závodu se například proháněli na koloběžkách ze Smědavy, na kterou nejprve museli vyběhnout. Nebo na inlinech či při noční orientační disciplíně na horském kole.

ČTVRTÝ ROČNÍK SURVIVALU V HEJNICÍCH. Účastníci se během závodu dostali do míst, kam se běžně nepodívají. A k tomu si vyzkoušeli plno zajímavých survivalových disciplín.

Ráno to vypadalo, že všechny denní disciplíny budou s přívlastkem ,,propršené", ale nakonec spadlo jen pár kapek, a tak jedinými „mokrými" disciplínami zůstalo plavání na hejnickém koupališti a watercross ve Smědé nebo kajaky na Pekelském rybníku.

Naopak pořádně zapotit se závodníci mohli během výběhu na Smrk nebo při orientačním běhu v Novém Městě pod Smrkem, kde na ně čekaly další tři disciplíny v místní tělocvičně lezení na umělé stěně, šipky a znalostní disciplína v podobě oživování resuscitačního modelu.

Dále museli závodníci prokázat smysl pro stabilitu na slacklině a odvahu při slaňováni ze sedmnácti metrů.

Mezi disciplínami se pohybovali na horských kolech s mapou na řidítkách a s batůžky, kde měli všechno potřebné.

Vítězem letošního ročníku v kategorii muži se stali Marek Navrátil a Pavel Štryncl. První místo v kategorii ženy obsadily Kamila Foglarová a Simona Karochová a v kategorii mix se na prvním místě umístila Zuzana Wernerová a Roman Šinkovský.