Poté hráčka vyslyšela přání bývalého trenéra Libereckých Miroslava Malána a posílila TU. „Ale když najednou skončil, byla jsem na vážkách, jestli mám do Liberce jít. Nakonec rozhodlo angažování pana Pecha, kterého léta znám, a hrála jsem pod ním v juniorkách,“ uvedla Bubla.

Kdy jste odešla do zahraničí a jak dlouho jste působila v Suhlu?

Odešla jsem z Liberce v roce 2002 za trenéra Václavíka do Švýcarska, od roku 2003 jsem byla v Německu, kde jsem hrála v Suhlu Bundesligu. S ním jsem získala za osm sezon bronzovou medaili v lize a navíc jsme vyhrály Německý pohár, což je velmi ceněná a prestižní soutěž, která se tam hodně prožívá a na zápasy chodí deset tisíc lidí. Prostě nádhera. Ale evropské poháry jsme nehrály, protože vedení nechtělo investovat. V Suhlu jsem byla osm a půl let, když jsem odrodila, a pak jsem šla ještě na půl roku hrát.

Vrátila jste se do Čech, do Nuslí?

Zaregistrovala jsem se v Nuslích, protože jsem tam kamarádkám vypomáhala ve třech zápasech. Do Liberce jdu z Nuslí vlastně na hostování.

Těšíte se po tolika letech na českou extraligu?

Jasně. Mám takové smíšené pocity. Nevím, co mám od soutěže očekávat, protože jsem ji moc nesledovala. Pár zápasů jsem viděla v televizi, ale jaká je úroveň, to opravdu nevím. Sice jsem s Libercem odehrála pohár v Brně, myslím si podle toho, že je úroveň v Čechách dobrá. To, co jsem viděla proti nám hrát, tak to nebyli lehcí soupeři. Naopak.

Jak vypadá liberecký kádr a co se dá očekávat? Pár sezon se tady hrají druhé housle. Teď zde byla razantní změna: nový trenér, šest holek skončilo, pět zůstalo. Jste mezi pěticí nových.

Kádr moc široký není, chtělo by to ještě o jednu hráčku posílit. Určitě to v soutěži nebudeme mít nejjednodušší. Naposledy jsme odehrály tři pohárové zápasy, z naší strany si myslím, že kvalitní. Prohráli jsme sice 0:3, ale v prvních dvou setech jsme vedli o 4 až o 5 bodů. Pak jsme prohrály, jestli nesehraností nebo nervozitou, určitě to nebylo jednoznačné. Proti KP Brnu jsme předvedly nejlepší výkon, co jsem já s holkami odehrála, ale bylo to o pár bodů a šlo se do tie-breaku, což je loterie. Nejsme žádní lídři nebo favoriti, to se ví, ale určitě můžeme překvapit. Já bych se nebála, navíc máme mezi sebou zkušené hráčky.

Vy, jako nejzkušenější, budete nastupovat na pozici libera.

Samozřejmě, vždyť jsem stará… Hraji libero od svých dvaadvaceti, vlastně od té doby, co post libera začal. Sice jsem byla v juniorkách ještě na smeči, ale s mým metrem sedmdesát žádné zázraky. Za těch osm let, co na liberu jsem, si člověk i odvykne od smečí a soustředí se spíše na příjem a na obranu. A jestli budu stíhat zápasy? Doufám, že jo. Jsem matka na plný úvazek, ale mám báječnou babičku, která funguje na sto procent.

Z loňského kádru trenéra Malána odešly Endlerová, Neumannová, Ullmannová, Veselá, Smutná, Holásková, Živcová a Votroubková. Novými tvářemi v týmu nového trenéra Vladimíra Pecha jsou Petra Novotná, Kateřina Chroustovská, Jana Ševčíková, Kristýna Kubátová a Miloslava Lauerová. Z loňského kádru zůstaly jen Vinecká, Ševců, Rutarová, Rašková a Kinská. Blokařka Rutarová je momentálně zraněná, takže na Olympu nenastoupí. Zkraje týdne jde na specializované vyšetření.