„Máme za sebou druhý krok, ale ještě zbývá ten třetí,“ řekl Libor Gálík, trenér VK Dukla Liberec.

Rovně zápas číslo dva měly jeho svěřenkyně pod kontrolou a bez ztráty jediné sady vyhrály na palubovce frýdeckého Sokola 3:0 (10, 25, 12).

„Hráli jsme disciplinovaně a dobře, jen ve druhém setu problémy na přihrávce a mezihře způsobily, že jsme museli uhrát i koncovku,“ hodnotil druhé střetnutí liberecký kouč.

Zápas jsme měly více méně pod kontrolou, v druhém setu jsme udělaly pár organizačních chyb,“ doplnila kapitánka vítězek.

Momentka z pohárového utkání Doubí proti Stráži pod Ralskem.
Bílý Kostel zavelel výhrou k záchraně. Vesec tlačil, ale z Bělé veze jen bod

Frýdek na lídra základní části ze severu Čech zatím marně hledá recept… „Domácí zápas jsme určitě chtěly zahrát lépe. Druhý set nám ukázal, že pokud bojujeme a jsme disciplinované, můžeme hrát i s takto silným soupeřem otevřenou partii. Pokusíme se v Liberci o nemožné,“ slíbila Alexandra Dedková, trenérka TJ Sokol.

Na poražených byl smutek na první pohled patrný. „Dneska jsem strašně zklamaná z našeho výkonu, čekala jsem, že doma ukážeme více. To je tak, když strašně moc chcete, ale nejde vůbec nic. Kupily jsme jednu nevynucenou chybu za druhou. Musíme zapomenout a věřit, že sérii vrátíme domů,“ dodala frýdecko-místecká kapitánka Veronika Strušková.

Ona a její spoluhráčky musí pod Ještědem zabrat, jen v případě jejich výhry se v pondělí vrátí série do Frýdku-Místku.