Na moderním okruhu Dubai Autodrome se o nadcházejícím víkendu pojede už šestý ročník závodu Dunlop 24h Dubai, který už neodmyslitelně patří mezi zahajovací akce nové sezony.

Do země šejků vyrazili i čeští závodníci v čele s Tomášem Engem. Libereckého pilota čeká start v týmu Gravity Racing International s americkým vozem Mosler MT 900 GT3 kategorie SP2.

„Zimní přestávka byla letos opravdu krátká, alespoň nevypadnu z rytmu. Auto by mělo výkonnostně patřit určitě k těm lepším, ale uvidíme, jak se bude dařit celé naší posádce. Určitě se do Dubaje těším. Závod beru jako trénink a rád bych dojel až do cíle,“ uvedl na svém oficiálním webu Tomáš Enge, který na Dubai Autodrome startoval už před šesti lety, kdy v šampionátu A1 Grand Prix získal pro český tým třetí místo.

Na pět tisíc a čtyři sta metrů dlouhém okruhu Dubai Autodrome se v půli prvního letošního měsíce uskuteční tradiční vytrvalostní závod na čtyřiadvacet hodin, jehož filosofií je týmová práce, zážitek a nabídka jednoho z nejtěžších závodů sezony nejen profesionálním týmům, ale také poloprofesionálním stájím a jezdcům.

„Závod v Dubaji beru jako trénink a rád bych dojel až do cíle.“

V předběžné startovní listině figuruje na čtyřiaosmdesát týmů a tři sta padesát jezdců. Mezi nimi jsou taková jména jako Peter Kox, Augusto Farfus, bratři Leo a Greg Mansellovi, Tommy Miller nebo manželka Michaela Schumachera Cora. V této společnosti se s lednovou výzvou poperou vedle Engeho i další čeští jezdci Jarek Janiš, Petr Charouz, Jakub Knoll a Jan Šťovíček.

Rušno bude na okruhu od čtvrtka, kdy je na programu volný a kvalifikační trénink. Čtyřiadvacetihodinový závod pak odstartuje v pátek.