CON Invest Děkanka Praha - PRESTIGE Management FBC Liberec 4:3

Průběh prestižního zápasu byl velice vyrovnaný a jen smolný vlastní gól připravil Liberec možná o remízový bod. Začátek sice Crazynám nevyšel a po necelých 3 minutách prohrávaly 0:1, trefila se Košturiaková, když dostála pravidla „nedáš-dostaneš“. Chvíli předtím totiž Liberečanky neproměnily vyloženou šanci. Nadále ale vytahovaly drápky a zvláště rychlé protiútoky dělaly Děkance problémy. Jeden takový pro krásné akci celého útoku proměnila Paulovičová. Narážečkou s Urbanovou se dostala do volného prostoru a střelou nad nohu k tyčce vyrovnala.

Hned za dvě minuty už tým hostů vedl. Děkanka rozehrávala volný úder, Svobodová nastřelila Piotrowskou, která neváhala a samostatným únikem přes půlku hřiště otočila skóre ve prospěch Liberce - 1:2 O minutu později svoji chybu napravila Svobodová, její střelu si srazila do vlastní branky Bartošová. Potom vedení Děkanky na svou stranu strhla Karásková, která nepokrytá střílela přesně ze střední vzdálenosti - 3:2.

Ve druhé třetině byl Liberec lepším týmem, převahu však zužitkoval pouze v jednu branku, kdy opět po rychlém protiútoku přesně mířila Paulovičová. Po řadě neproměněných šancí, když nastřelily mj. tyčku, vyhrály Crazy Girls třetinu 1:0, před poslední částí to bylo 3:3.

V třetí třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, krásné akce střídaly ještě krásnější, gólmanky se činily. Děkanka si v polovině třetiny vytvořila drtivý tlak, liberecká obrana odolávala. A když se zdálo, že konečně tlak ustála, přišla nemastná neslaná střela, která mířila mimo branku. Vokatá si ji však velmi nešťastně srazila k překvapení všech za vlastní záda - 4:3 pro Děkanku… Liberecká děvčata i nadále bojovala. Svoji snahu však brankou nekorunovala. Utkání bylo velice pohledné a Crazyny ukázaly, že umí bojovat i s těmi nejlepšími.

TJ JM Chodov – PRESTIGE Management FBC Liberec 6:1.

Liberecké narazily na svého nedávného soupeře z Poháru ČFbU a tehdejší vysokou porážku 4:9 mu chtěly vrátit. Už v 7. vteřině se radovaly. Po vyhraném buly Piotrowské střílela Bartošová a před brankou dorážela Koníčková. To bylo však ze strany Liberce vše a odveta se nekonala. Do konce třetiny obdržely Crazyny 4 branky, z toho tři z prostoru nad velkým brankovištěm a jednu z malého brankoviště, kdy velmi rychlá Jarolímová neustála souboj, spadla a ve skluzu se jí míček odrazil snad od hlavy za brankovou čáru.

Liberecká snaha o vstřelení gólu byla bezzubá. Individuální chyby ztěžovaly jakoukoli příležitost. Chodov hrál v obraně velmi pozorně, mnoho střel dokázaly zachytit ještě obránkyně nebo dobře chytající gólmanka Nikodýmová. Dvakrát stejný soupeř, dvakrát porážka o pět gólů… Do dalších zápasů si musí Liberečanky vzít velké ponaučení a zapracovat na základních dovednostech.

Liberec: Vokatá, Skopková, Bartošová, Kabeláková, Sedláková, Burdová, Párysová, Němečková, Koníčková, Surá, Počtová, Penzová, Urbanová, Paulovičová, Vacínová, Matějková, Piotrowská.

Liberec je čtvrtý se 16 body. Další utkání sehraje až v sobotu 22. listopadu v hale ZŠ Dobiášova od 19 hodin proti Bohemians.