První den byl pro AC Slovan Liberec ve znamení zisku dvou medailí na sprinterských tratích. David Kolář potvrdil papírové předpoklady a na trati 100 metrů doběhl druhý za národním rekordmanem Zdeňkem Stromšíkem. Liberecký sprinter ve větrném finále předvedl skvělý čas 10.38 (+ 3,6 m/s) a výrazně si tímto výkonem řekl o místo v reprezentační štafetě na 4x100 metrů pro nadcházející ME v Mnichově.

Další tradičně očekávanou disciplínou byla štafeta na 4x100 metrů, kde liberecký klub opět potvrdil, že má řadu skvělých sprinterů a na republikových šampionátech se štafetám pravidelně daří. Kvarteto ve složení Nguyen Ngoc T., Trafina Jan, Trafina Jakub a Kolář D. si v čase 42.07 doběhlo i přes komplikovanou poslední předávku pro bronz.

Během druhého závodního dne se o krásný zážitek postarala dvojice libereckých vytrvalců David Šlapák a Ondřej Gajdoš. Oba, věkem stále ještě junioři, předvedli ve skvěle obsazeném závodě na 1500 metrů úžasný výkon a svými časy vyhověli nominačnímu kritériu na MS juniorů v Kolumbii.

Ondřej předvedl i týden po juniorském šampionátu opět skvělý finiš a obsadil mezi dospělými časem 3:42.82 úžasné čtvrté místo. David finišoval dvě příčky za ním v čase 3:43.15 a doběhl si tak už pro druhý limit. Už začátkem sezony splnil nominační kritérium na trati 3000 metrů.

Další skvělé umístění přidal Jan Trafina, který znovu ukázal, že mimo sprintů je i dálka jeho silnou disciplínou a díky novému osobnímu rekordu (724 cm) obsadil skvělé 5. místo. O jednu příčku horší umístění zaznamenal v hodu kladivem výkonem 58 metrů Petr Lank. Své osobní maximum si na trati 400 metrů překážek opět vylepšil Jakub Trafina a obsadil tak s časem 53.65 v silné konkurenci 10. místo.

Pavla Cikánková