Liberec - Takže majitel klubu a jeho trenér přetahují kluky ze Slavie v celých skupinách a svých výsledků dosahují díky práci jiných, sami nenaučili volejbal nikoho.
To jim ale nestačí a majitel resp. ředitel VK Dukla ještě odmítá libereckou mládežnickou základnu kompenzovat.

To je sice amorální, ale protože jsou mezi hráči a TJ Slavia navíc podepsány členské smlouvy a volejbalový svaz jde na ruku „velkoklubu“ a chová se, jakoby bylo vše v pořádku i právně, celá věc se řeší a bude dále řešit, bohužel, soudně. Sympatie drtivé většiny ostatních klubů a jejich trenérů či funkcionářů nestačí, protože rozhodovací moc je v rukou někoho jiného.

Takže muselo dojít na soud. Postup Dukly je zcela bezperspektivní, bez jakékoliv vize, jede se jen „z roku na rok“, aby se nějak naplnila juniorská kategorie, bez ohledu, co to způsobí někomu jinému.
Pro Slavii to znamená především velkou frustraci, těžko se hledá motivace a odcházejí i další hráči, které sice přímo vedlejší parazit neoslovil, ale posléze je kontaktoval taktéž. Případně volejbalu nechávají.

Takto Slavie letos ztratila další tři juniory, takže z původní verze soupisky před registrací v soutěži v květnu vypadlo celkem osm juniorů ročníků 1990-91.
Nejde jen o to, že tím není klubu vůbec umožněno s určitou věkovou skupinou, kterou se podařilo vychovat, dosáhnout zasloužených úspěchů dosažených dlouholetou tvrdou prací a trpělivostí (v této sezoně by TJ Slavia bez jakékoliv pochyby hrála na medaile v extralize juniorů), ale klubu se do značné míry znemožňuje pracovat vůbec, protože nemůže-li mít svůj vlastní dorost v počtech, které umožňují startovat v soutěžích, tak to ztrácí smysl.

Musí se počítat s kluky, kteří třeba odchází mimo Liberec na vysokou školu (letos dva), to se dá přijmout a ty kluky klub rád pustí na hostování do tamějšího klubu (v Praze či jinde). Ale to ostatní se přijmout nedá v žádném případě.

Není tedy divu, že po dvanácti kolech mělo družstvo na svém kontě dvanáct porážek a poměr setů 3:36. Určitě tedy je třeba považovat za obrovský úspěch družstva, když dokázalo minulou sobotu dvakrát těsně porazit dalšího svého soupeře z extraligy, na nějž narazilo, jmenovitě Dansport Praha. Mimochodem tým, kterému nevykrádá hráče sousední ČZU Praha, a který tedy hraje s kompletními svými odchovanci.

Vedení klubu i trenér Vlastimír Lenert chtějí tímto i poblahopřát týmu za tato nesmírně cenná vítězství, jež se rodí strašně těžko. Proti Pražanům nastoupili Suchánek, Kysel, Melich, Vojta, Červa, Urban, Macháč, Nejedlý a žáci Cicvárek a Hansal.

Nemá dnes smysl činit jakékoliv prognózy, družstvo se musí maximálně snažit a samozřejmě je hlavním jeho cílem udržet se v soutěži, v žákovské kategorii dorůstá několik velmi šikovných a zanícených volejbalistů, kteří jako tým patří k širší české špičce a kteří se momentálně se probojovali mezi nejlepších osm týmů Českého poháru.

Výsledky: Slavia Liberec 1 – SK Dansport Praha 3:2 (19, 11, -17, -18, 12), 3:2 (20, 18, -22, -12, 9)