Liberec - Skřivánek Ústí 61:58

(15:16, 35:24, 46:37)

Po první, vyrovnané čtvrtině si liberecké hráčky vybojovaly náskok zhruba deseti bodů, který si udržovaly do závěru třetí čtvrtiny. Tam, za stavu 46:32 měly možnost z jasné podkošové situace zvýšit, ale nedaly a potom vyrobily šest fatálních chyb. Zcela nelogicky si nechaly dát čtyři trojky za sebou a rázem byl stav během tří minut nerozhodný 48:48. Liberecké se tak musely najednou o výsledek obávat.

Ještě jednou, dvě minuty před koncem, se Liberec dostal do tříbodového vedení, ale opět nechal hosty srovnat. V závěru při vyhazování libereckých hráček pod vlastním košem skončil míč dvakrát nepochopitelně v autu. Soupeř snížil 59:58 a navíc měl 5 vteřin před koncem k dobru dva trestné hody po faulu. Naštěstí Ústí neproměnilo ani jednu, naopak Liberec z protiútoku přidal dvoubodovou pojistku.

„Po jasném náskoku jsme soupeři dali v závěru šanci hrát o vítězství. Nejprve jsme mu tuto možnost dali v Ústí na Labem my, ale pak nám ji Ústí neproměněnými trestnými hody vrátilo. Za průběh v celém zápasu jsme si výhru pravděpodobně zasloužili. Ale za to, co jsme napáchali na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny a také v závěrečných třiceti vteřinách, bychom se nemohli divit, kdyby výsledek byl opačný,“ hodnotil trenér Pavel Richtr.

Body: Nehasilová 13, Tomková 9, Vondráčková 7, Choutková 7, Prchalová 6, Kvítková 6, Fejfarová 5, Nováková 2., Krejbichová 2, Patzaková, Marešová, Ašenbrenerová – Kalmunzerová 16, Kozumplíková 12, Vopálenská 8. Fauly: 18:23, TH: 23/12:15/8, trojky: 3:8.

Liberec - Most 69:64

(15:19, 37:35, 50:51)

V utkání s Mostem si Liberec věřil více, ale v průběhu celého utkání bránil velice špatně. Za první čtvrtinu inkasoval 19 a za druhou šestnáct bodů. Soupeřky, jmenovitě Zikánová a Kováříková hrály velice šikovně a prakticky se nedopustily žádných ztrát. Navíc dokázaly využít situací, kdy Liberecké při bránění dělaly chyby.

Liberec celou první čtvrtinu dotahoval náskok Mostu, když jeho útočící hráčky hůře bránily a bránící hůře střílely. Od konce druhé čtvrtiny se domácí dostaly několikrát do několikabodového vedení, ale to vždy mostecké hráčky srovnaly. V závěrečných třech minutách Liberec enormní vůlí v obraně malý náskok ubránil, když mu liberecké povolily pouze jeden koš s faulem. „Pouze v posledních 3 minutách jsme bránili tak, jak bychom si představovali. Ale za oba zápasy nejsme s výkonem obrany spokojeni a budeme na ní muset opět více zapracovat,“ dodal Richtr.

Body: Fejfarová 8, Kejmarová 0, Prchalová 6, Vondráčková 4, Choutková 8, Nováková 2, Krejbichová 0, Tomková 19, Kvítková 6, Marešová 0, Nehasilová 15, Ašenbrenerová 1 - Kovaříková 16, Zikánová 14. Fauly: 18:22, TH: 25/19:9/8, trojky 2:2.