To aby se liberecký Milan Jelínek o víkendu ve svých 62 letech nenudil, ale když vás sport baví… a navíc stihnete posekat zahradu…

Rally Sudety (33 km, převýšení 857 m - čas: 2:03:50.3)

„Brzy ráno valím do Teplic nad Metují na slavný MTB terénní závod, který na koloběžce budu mít na rozhýbání před odpoledním závodem na kolečkových lyžích na Černou horu. V Teplicích je po ránu velmi živo. Na startu samozřejmě převládají bajkeři, ale kromě koloběžkářů je tu i slušný počet jednokolkařů. Startovní výstřel a už se vyráží městem a nahoru rovnou téměř čtyřkilometrovým kopcem, ve kterém nás jednokolkaři předjíždějí poměrně velkou rychlostí.

Milan „Jelen“ Jelínek.Zdroj: Deník / Cihlář Miloslav

Já si to tak lehce šmidlám a sjezdíky jedu opatrněji, ale i tak mám na tachometru maximálku atakující 70km/h, což na terénní koloběžku je docela dost. Po dvou hodinách jsem v cíli a tentokráte poprvé mimo bednu, je to těžké soupeření s o generaci mladšími borci. Klobouček dolů před jednokolkařema, první přijel do cíle 5 minut po mě! Že to není závod pro některé závodníky úplně lehký, vidím v cíli na jedné naprosto vyčerpané mladé závodnici, pro kterou přijela sanitka.To nám, co jezdíme vejlety jak na nakupování do Lidlu asi úplně nehrozí…," vypráví Jelen".

Čistá-Černá hora (12km/650m - čas: 1:09)

Ranní rozcvička koloběžkou na bajkovém Rallye Sudety a urychlený přejezd do Krkonoš pod Černou horu. Závod na kolečkových lyžích je celou dobu do kopce. „Hlavní pole v čele ze Standou Řezáčem hned na začátku trochu zabralo a byli v trapu. V polovině trati je krátký problematický sjezd s odbočkou, kde se mi zrovna postavilo auto a moc nechybělo a pokračoval bych dolů na Jánské Lázně. Naštěstí ho policie v poslední vteřině vyexpedovalo mimo. Jede se dobře, vůbec bych se nezlobil, kdyby se jela dvě kola, protože v tomhle tempu můžu jet, dokud mě náš náčelník nesundá z trati. Parádní závod, rychle převlíknout z mokrých hadrů do sucha a jedeme dolů. Chtěl jsem si to ještě pro srovnání vyjet na koloběžce, ale nakonec jedu domů posekat zahradu, abych byl také doma něco platný…," říká o druhém závodě Jelínek.

Milan „Jelen“ Jelínek.Zdroj: Deník / Cihlář Miloslav

Špindlerův Mlýn - Špindlerovka 10,5 km/550 m (58 minut)

Druhý den ráno místy poměrně hustě prší a startuje se od Labské přehrady, kde teploměr ukazuje 10 stupňů. „Člověk je tak promočený, že mu je všechno jedno. Necelé 3 km soupažení a začínající kopeček, ve kterém nasazujeme kombinovaně stříďák. Některé hošíky už mám za sebou. Lyže Sporten na vodě jedou v pohodě a ani nekloužou. Vyhrál opět Standa Řezáč. Sundám ze sebe pět kilo mokrých hadrů a hurá zpátky dolů autem,“ líčí veterán.