V sobotu probíhal přebor základního programu, kde za liberecký oddíl startovalo 17 závodnic a v neděli pokračoval závod v kombinovaném programu, kde MG Liberec reprezentovalo 7 gymnastek.

Všechny závodnice předvedly skvělé výkony a ve velmi nabité konkurenci se podařilo vybojovat i cenné kovy a 2 tituly přebornice oblasti.

V základním programu ve 3. kategorii zvítězila a získala titul přebornice oblasti Barbora Vilma Popeláková za sestavy s míčem a obručí. V neděli v kombinovaném programu v nejstarší 5. kategorii zvítězila a získala titul přebornice oblasti Kateřina Červová za sestavy s míčem a kuželi. Obě si tak zajistily přímý postup na MČR, které se bude konat 1.-2.6.2024 v Praze.

Finalistky Miss Czech Republic 2024
Souboj o korunku krásy je tu: Která z dívek si podle vás zaslouží být novou Miss

V základním programu získali závodnice libereckého oddílu ještě 2 bronzové medaile, a to v nejmladší 0.B kategorii, kde na 3. místě skončila Anička Škvorová a v 5. kategorii rovněž 3. místo obsadila Kateřina Kolouchová, která se dostala do širší nominace na MČR a bude zatím muset čekat na výsledky ostatních oblastí, zda i ona nakonec bude moci startovat na MČR.

Kompletní výsledky libereckých závodnic:

ZÁKLADNÍ PROGRAM 4.5.2024:
0.B kat – 3. místo Anna Škvorová, 11. místo Michaela Mejstříková
0.A kat – 4. místo Magdaléna Hrubešová
1. kat - 6. místo Veronika Křenková, 7. místo Viktorie Stolínová, 16. místo Valerie Tomešová, 17. místo Julie Sovová
2. kat - 9. místo Ella Zábojníková, 11. místo Tereza Klimešová
3. kat – 1. místo Barbora Vilma Popeláková, 4. místo Viktorie Tomešová, 6. místo Teodora Pašková
4. kat – 4. místo Anna Boboková, 6. místo Nikol Zábojníková
5. kat – 3. místo Kateřina Kolouchová, 4. místo Antonie Šebková, 5. místo Adéla Kulišová

Trenérkami děvčat ze základního programu jsou: Klára Beníčková, Helena Červová, Bohuslava Labská, Lucie Švecová, Štěpánka Tomešová a Šárka Kitlerová

KOMBINOVANÝ PROGRAM 5.5.2024:
1. kat – 5. místo Dominika Krásná, 7. místo Barbora Stehlíková
2. kat – 7. místo Eva Šulcová
3. kat – 7. místo Veronika Kortanová, 11. místo Adéla Musilová
4. kat – 7. místo Adéla Novotná
5. kat – 1. místo Kateřina Červová

Trenérkami děvčat v kombinovaném programu jsou: Kateřina Kupková, Kateřina Lanková a Lucie Stehlíková