Hned na úvod hlavního programu byla pro diváky, kterých přišlo více než tři tisíce, novinka v podobě tematického nástupu gladiátorů, kteří do ringu přivedli šestici bojovníků, kteří se na závěr večera utkali o profesionální tituly. Před titulovými zápasy ještě bylo připraveno devět superfightů.

První duel hlavního programu přinesl velký comeback do ringu pro Martina Berku (BFC Liberec). Ten vyzval v K1 nad 91 kilogramů Václava Tomana z Klatov a po tvrdém boji zvítězil domácí nestor na body. Po Berkovi se v ringu představila další legenda, a to Ivan Ivanka (BFC Liberec). Bývalý dlouholetý reprezentant v judu, který hájil také barvy Judo klubu Jablonec, měl před sebou poslední zápas kariéry v MMA. Proti němu se do ringu postavil Jakub Šnek z Magor Gymu. V boji na tři kola po třech minutách ukázali oba zápasníci divákům dramatické představení, které ale Ivanka ukončil přesným vysokým kopem na hlavu a zvítězil tak knockoutem v třetím kole. Jakuba Šneka ale museli lékaři z ringu na nosítkách, v pozdějším průběhu večera ale přišla zpráva, že je Šnek v pořádku.

Třetí zápas večera v klasickém boxu do 75 kilogramů vyhrál Alexander Klimov z Iron Fighters Jablonec, když byl jeho soupeř David Žolták z Chlumce počítán a rozhodčí následně zápas ukončil. Další tvrdý knockout přinesl zápas v thajském boxu mezi Vladimírem Kolářem (BFC Liberec) a Miroslavem Koktou (Magor Gym). Kolář dostal ve 2. kole tvrdé umístění kop na hlavu a poroučel se k zemi. Dlouho zůstal v ringu ležet, ale nakonec jej lékaři dali dohromady a mohl odejít z ringu po svých. Bojový večer měl na programu ještě jeden duel v klasickém boxu, a to opět do 75 kilogramů. V něm se představil domácí Marek Procházka (Iron Fighters) proti Václavu Nyplovi z Chlumce. Ale ani tento zápas neměl dlouhého trvání, protože již v prvním kole Procházka soupeře poslal k zemi a po počítání rozhodčí opět zápas ukončil. První polovinu hlavního programu uzavřel souboj v disciplíně MMA do 77 kilogramů, ve kterém se představil Jan Malach (BFC Liberec) a Steve Vondrys (Mystery gym Kladno). Liberecký fighter se do soupeře opřel zostra a v prvním kole zvítězil knockoutem.

Po vystoupení brazilských tanečnic přišel do ringu trochu jiný tanečník. A nebyl to nikdo jiný než „tančící Rus" Georgij Fibich (Iron Fighters). Ten měl za soupeře Miloše Goliće z Bosny a Hercegoviny, se kterým se zápas domluvil až pár hodin před galavečerem. Zápas ale neskončil před časovým limitem, jak bývá u Fibicha zvykem, ale Golić vzdoroval až do posledního kola, po kterém Fibich vyhrál 3:0 na body. V dalším boji nastoupil domácí oblíbenec Radim Kušnirak (BFC Liberec) proti Ondřeji Srubkovi (KBC Přerov). Superfight K1 nad 91 kilogramů dospěl až do posledního kola, kde byl nakonec Kušnirak počítán a nešlo již pokračovat po tvrdém ataku od soupeře. Ještě před titulovými zápasy se do ringu postavil ještě Jiří Havránek, jeden z nejúspěšnějších bojovníků v republice vyzval Adama Audyho (Pretorian Pardubice) v K1 do 82 kilogramů. Havránek měl v zápase řadu velmi dobrých momentů a po třech kolech vyhrál zaslouženě 2:1 na body.

Po devíti zápasech pak přišly na řadu titulové boje. Jako první se představil v zápase o profesionální juniorský titul mistra Evropy asociace WKU v K1 nad 91 kilogramů David Vinš (BFC Liberec) proti maďarskému borci Akosu Gyemengyimu. Vinš měl celé utkání pod kontrolou a zaslouženě si vybouchal svůj první profesionální pás pro mistra Evropy.

Na řadu pak přišel Petr Kareš (Iron Fighters), který čelil zkušenému slovenskému borci Marcelu Jagerovi v boji o profesionální titul mistra světa v K1 asociace WKU do 86 kilogramů. „Zápas na pět kol byl hodně vyrovnaný, ze začátku byl Petr lepší, ale v závěru měl Marcel trochu víc síly a jeho techniky vypadaly efektivněji. Petr hodně kopal a zavíral to lowkicky, ale bylo to trochu bez energie," říká Karešův trenér Alois Škeřík. Rozhodčí nakonec určili vítězem na body Petra Kareše, což diváci odměnili bučením, i když vyhrál domácí zápasník. To se jen tak nevidí… Nutno říct, že Kareš si nadělal body v prvních kolech, kdy jednoznačně nad svým soupeřem dominoval. Ale také v dalších kolech Kareš úspěšně umisťoval bodované kopy a nebyl ani jednou počítán. To znamená zasloužené vítězství. „Když jsem mluvil po zápase s Marcelovým koučem Vlado Moravčíkem, tak mu bylo jasné, že titul zůstane v Liberci. Pokud chcete přivézt titul z venku, tak musíte předvést něco navíc," dodal Škeřík.

Hřebem večera byl zápas o profesionální titul MMA do 84 kilogramů, ve kterém nastoupil Tomáš Penz (BFC Liberec) proti maďarskému zápasníkovi Martinu Kaluczovi. Penz měl od prvních momentů zápas pod kontrolou a směřoval pro mistrovský pás. Jenže po druhém kole Penze zradilo tříslo, které měl poraněné už před zápasem. Penz tak nakonec musel zápas vzdát a maďarský zápasník získal titul pro sebe. „Je to škoda, ve dvou kolech určitě vedl. Několikrát soupeře dostal na zem takedownem, pracoval na něm na zemi, dal pár porazů. Takže rozhodně byl zápas pro Tomáše vyhraný, je obrovská škoda, že přišlo zranění," konstatoval Škeřík.