Domácí se dostali do elitní osmičky soutěže a potvrdili slušnou formu z povedeného úvodu sezony.

„V první třetině jsem se přes jednu chybičku při výhozu dostal do varu, a pak už jsme zápas zvládli,“ řekl liberecký brankář Petr Chlad, jenž předvedl i skvělé zákroky: „Některé míčky mě trefili. Snažím se zabrat co nejvíce místa, být na nohou a být mrštný.“

Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Radek Valeš, hrdina domácí party. „Hodnocení je jednoduché, vyhráli jsme 8:4 a jsme spokojení. Pardubice byly těžký soupeř, hrálo se v tempu,“ řekl Valeš, autor hattricku a navíc jedné asistence: „Čtyři kanadské body pro mě může být vzpruha. Našli jsme okénka v pardubické obraně a to byl nakonec zásadní klíč k našemu úspěchu.“

Liberecký trenér Zdeněk Skružný velkou bitvu očekával. „Pardubice se na nás umí připravit, což se opět ukázalo. Pro nás to byl vzhledem k boji o play off důležitý zápas a důležité získané body,“ uvedl kouč vítězné party.

Superliga, 10. kolo:

Liberec – Pardubice 8:4 (1:1, 4:2, 3:1)

Branky: 17. Valeš, 22. Valeš, 23. Stránský, 36. Stránský, 38. Wiener, 42. Valeš, 46. Stránský, 60. Wiener – 7. Velc, 38. Šmíd, 40. Rusin, 52. Petr. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 0:0. Diváků: 250.
Liberec: Chlad, Muck - Kološ, Pařízek, Janeček, Dlesk, Klucho, Šoltys - Stránský, Světlík, Ferdan, Smutný, Wiener, Valeš, Baudisch, Rozkovec, Mádlo - Macháč, Bitman.