„První místo je hodně důležité," řekl ředitel libereckých volejbalistů Pavel Šimoníček

Jak už bylo naznačeno, musí k tomu vyhrát dnešní dohrávku v Benátkách a pak zvítězit na palubovce třetí Příbrami. Pokud nechce spoléhat na nečekané zaváhání Českých Budějovic.

„Potýkáme se s nabitým programem i mnohými zraněními, přesto je pro nás první místo po základní části stoprocentní cíl. Pokud chceme myslet po deseti letech na titul, měli bychom být před vyřazovacími boji první. O titulu budou rozhodovat i maličkosti a začínat případné finále, předpokládám proti Českým Budějovicím, doma, to je jedna z těch maličkostí. Finále je naším cílem, ale předtím musíme zvládnout další výzvy, konec základní části, čtvrtfinále a semifinále," řekl v rozhovoru pro Deník Pavel Šimoníček, zkušený ředitel VK Dukla Liberec. Zdravotní potíže hráčů z taktických důvodů prozrazovat nechtěl.

Sám přiznal, že by ho mrzelo, kdyby jeho Dukla první po základní části nebyla.

„Nikdo tady nechceme, aby to dopadlo jako loni. To jsme taky v posledním kole základní části o první místo přišli. Bylo to v zápase s Brnem. A skoro celoroční práce přišla vniveč."

Šimoníček není přesvědčen o tom, že dnešní dohrávka v Benátkách bude jednodušší než sobotní příbramská derniéra. „Zatímco Benátkám jde o všechno a potřebuje body k play off, Příbram se už z třetího místa hnout nemůže. Záleží, jakou bude mít motivaci."

Náročný program ještě umocní Superpohár, ve kterém se utká vítěz českého a slovenského poháru. „Termín jsme nenašli, jen jsme se shodli, že se s Bratislavou utkáme až po play off."