Finálová série play off extraligy volejbalistů pokračuje. Mužstvo Dukly Liberec včera ve své hale odvrátilo první mečbol soupeře, týmu Brownhouse Kladno, který po čtyřech utkáních vedl 3:1 na zápasy. V pátém duelu však dominoval Liberec, vyhrál bez ztráty setu, snížil na 2:3 a zítra se bude hrát na Kladně šestý zápas.

„Domácí hráli odvážně, šli do toho po hlavě. My jsme drželi krok v první půlce prvního setu, pak se to zlomilo a hráči si přestali věřit,“ prohlásil kladenský kouč Jindřich Licek.

Po vyrovnaném úvodu prvního setu byl důležitý zvrat Dukly z 11:13 na 17:14. Servíroval Pešl, bloky se dařily Kotrchovi, nahrávač Novák přesně rozděloval míče na oba kůly, kde smečovali Jeslínek a Vencovský. Liberec potom ujel na 20:15 a posléze proměnil první setbol Dukly, která sehrála skvělou koncovku, kapitán Jeslíinek smečí na 25:16.

V druhé sadě domácí trpělivě zvyšovali svůj náskok, vedli už 19:13. Kladenští se přesto vzchopili a snížili sporným bodem na 22:19. Zaplněná hala hlučně protestovala, podle názoru domácích fanoušků i hráčů šla smeč kladenského hráče do pásky, ale sudí nechal pokračovat a Středočeši poté bodovali. V koncovce však Dukla opět dominovala, a opět proměnila už první setbol. Tentokrát zásluhou esa Vencovského.

Zatímco v druhém dějství Kladno ani jednou nevedlo, v třetím hned na začátku ulétlo na 1:4 a 2:5. Dukla však při servisu Čermáka zejména zásluhou poctivé práce v poli a na bloku otočila na 7:5 a mírný náskok si udržovala až do stavu 17:17, kdy Kladno po několika nepřesnostech Liberce na příjmu srovnalo.

Závěr byl nervydrásající, velmi důležitý byl po několika dlouhých výměnách blok domácího Čermáka na 23:21. Dukla proměnila druhý mečbol, když bod jí daroval servisem do sítě Linz a symbolicky tím podtrhl nevydařený účet podání Kladna v tomto utkání: hosté zkazili 15 servisů, Liberec jen tři…

Trenér vítězů Michal Nekola zářil: „Kladno jsme dnes k ničemu nepustili. Ale já jsem i po dvou prohrách na Kladně věřil, že náš výkon má stoupající tendenci. Tam nás ještě soupeř přetlačil, i díky těžkému servisu, dnes jim naopak servisy nešly. Kromě úvodu třetího setu jsme hru ovládali a řekl bych, že jsme Kladno ubránili. Dnes jsme svých předností využili poměrně razantním způsobem a věřím, že jsme schopni v této formě konečně vyhrát i na Kladně.“